Nowi stypendyści studenci przyjechali do Warszawy

Każdego roku stypendyści Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” uczestniczą w wakacyjnych obozach. Jeden z nich, przeznaczony tylko dla maturzystów odbywa się we wrześniu, tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego. W tym roku obóz został podzielony na część internetową i spotkania w mniejszych grupach. 

Przyszli studenci warszawskich i olsztyńskich uczelni wyższych wzięli udział w trzydniowym spotkaniu od 23 do 25 września w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym “Dobre Miejsce” na Warszawskich Bielanach.

Uczestnicy mieli okazję nie tylko poznać rówieśników, ale także wziąć udział w konferencjach i warsztatach na tematy m.in. rozwoju duchowego i pracy nad sobą. Wykłady powstały w oparciu o słowa patrona Fundacji – św. Jana Pawła II, a także papieża Franciszka, skierowane specjalnie do młodych osób. Po części teoretycznej uczestnicy w grupach zastanawiali się nad “narzędziami” rozwoju duchowego przygotowując plansze graficzne, a następnie prezentacje dla pozostałych grup. 

Nad opieką duszpasterską czuwali ks. Dariusz Kowalczyk – Przewodniczący Zarządu Fundacji, ks. Paweł Walkiewicz – Wiceprzewodniczący oraz ks. odpowiedzialny za formację stypendystów Wicedyrektor Biura Fundacji – ks. Łukasz Nycz. Dzięki nim na obozie możliwa była codzienna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Kapłani brali udział we wszystkich aktywnościach obozowych, dzięki czemu każdy uczestnik miał wiele okazji do rozmowy z duszpasterzami. Gościem stypendystów był ks. Wojciech Drozdowicz – znany z telewizyjnego programu “Ziarno”.

Na obozie nie zabrakło czasu na zwiedzanie Warszawy, wspólne gry planszowe i rozmowy, dzięki którym uczestnicy nawiązali nowe znajomości. Integracji sprzyjała również konieczność zaangażowania się uczestników w organizację wyjazdu m.in. poprzez wspólne przygotowywanie śniadań i kolacji. 

Podczas zjazdu poruszony został również temat przygotowań do Dnia Papieskiego. Nowi studenci dowiedzieli się jak mogą się zaangażować w organizację ważnego dla każdego stypendysty wydarzenia.

Trzydniowy wyjazd zakończył się w piątek po południu. Było to pierwsze spotkanie wspólnoty rozpoczynające rok akademicki, podczas którego nie zabraknie kolejnych aktywności dla stypendystów Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 

Mateusz Borządek

GALERIA ZDJĘĆ