Muzyczne przygotowania do XX Dnia Papieskiego

W miniony piątek stypendyści ponownie zawitali w domu rekolekcyjno-formacyjnym “Dobre Miejsce”. Uzdolnieni muzycznie licealiści oraz studenci spotkali się tam, aby przygotować się na nadchodzący XX Dzień Papieski. Chór i orkiestra Fundacji pod batutą absolwentki programu stypendialnego – Agnieszki Kowalik, włączy się w oprawę Mszy Św. w intencji darczyńców w Świątyni Opatrzności Bożej.

Plan warsztatów był wyjątkowo napięty. Pierwsza próba odbyła się w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP już w piątek wieczorem. Po próbie stypendyści udali się na spotkanie, na którym ks. Paweł Walkiewicz – Wiceprzewodniczący Zarządu Fundacji i s. Tomira Brzezińska ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny powitali wszystkich muzyków oraz poprowadzili wspólną modlitwę.

Sobota rozpoczęła się próbą z podziałem na sekcje. Stypendyści podzieleni na grupy wraz z liderami ćwiczyli przygotowane utwory. Po kilkugodzinnym warsztacie stypendyści mogli odetchnąć, słuchając konferencji wygłoszonej przez s. Tomirę. W swojej wypowiedzi siostra zwróciła szczególną uwagę na rolę przebaczenia sobie i bliźnim w drodze do zbawienia. Wyjaśniła również różnicę między przebaczeniem a pojednaniem, które często bywają ze sobą mylone. Po konferencji odbył się kolejny warsztat, tym razem już całego chóru i orkiestry. Stypendyści połączyli efekty pracy w swoich głosach wraz z instrumentami. Stypendyści zakończyli dzień Mszą Św. oraz adoracją Najświętszego Sakramentu.

Zwieńczeniem warsztatów była niedzielna Eucharystia w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP. Stypendyści włączyli się w oprawę muzyczną Mszy Św. o godz. 11.00. Występ naszych muzyków na tyle spodobał się zgromadzonym w kościele wiernym, że zostali oni poproszeni o wykonanie jeszcze kilku utworów po zakończeniu Eucharystii. 

Warsztaty muzyczne chóru i orkiestry Fundacji z pewnością były czasem ciężkiej, ale owocnej pracy. Oprócz godzin prób, stypendyści mieli okazję rozwinąć się duchowo dzięki przygotowanym przez s. Tomirę Brzezińską i ks. Pawła Walkiewicza konferencjom. Spotkanie pozwoliło także na umocnienie więzi między stypendystami, którzy każdą wolną chwilę poświęcali na integrację.

Kinga Rynkowska

GALERIA ZDJĘĆ