Obchody XV Dnia Papieskiego we Wrocławiu

Dla wielu z nas XV Dzień Papieski jest już wspomnieniem. Ale warto pamiętać i wciąż cofać się myślą do tego czasu, a przede wszystkim nie zapominać o naszym patronie – Janie Pawle II, jak i o naszej odpowiedzialności za kreowanie wizerunku Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której jesteśmy członkami.

W tym roku hasło Dnia Papieskiego było wyjątkowe – „Jan Paweł II Patron Rodziny”. Powinniśmy myśleć o tych słowach codziennie, nie tylko w czasie rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Wspólnota wrocławska jak co roku przygotowała atrakcje dla Wrocławian. Tydzień przed Dniem Papieskim odwiedziliśmy największe wrocławskie kościoły, by przedstawić mieszkańcom cel i działalność fundacji oraz pokazać, kim jesteśmy. Zachęcaliśmy mieszczan także do zbiórki na fundusz stypendialny.

W weekend 9-11.10.2015 wszyscy stypendyści uczestniczyli w zbiórce publicznej na ulicach całego Wrocławia. W sobotni wieczór spotkaliśmy się w kościele św. Wojciecha, by wspólnie czuwać i jednoczyć się w modlitwie o fundację, siebie oraz dziękować za wszystkie składane nam ofiary. Na niedzielę przygotowaliśmy więcej atrakcji. Na Wyspie Słodowej odbywały się koncerty, m.in. zespołu Gieni Dudki, Wawrzyny, koncert Uwielbienia. Przy scenie, pod namiotami nasi stypendyści zapewnili atrakcje rodzinom. Była możliwość malowania twarzy, robienia różnorodnych fryzur, odbył się kiermasz ciast, konkursy z nagrodami i pokaz baniek mydlanych. Najatrakcyjniejszy okazał się taniec Belgijki na wyspie Słodowej. Wiele osób – szczególnie młodych – przyszło, by zatańczyć z nami. Nawet prosili o bisy! Wszyscy dobrze się bawili, a pomiędzy kolejnymi tańcami mogli dowiedzieć się od kleryka Teodora czegoś o działalności fundacji i o sposobach jej wsparcia.

Mamy nadzieje, że dzięki temu wydarzeniu wiele osób – w tym młodzieży – dowiedziało się o naszej działalności. A przy okazji Dnia Papieskiego mogliśmy pokazać innym nasza wiarę, zarazić radością i uczyć postawy chrześcijańskiej.

Monika Lenartowicz – wspólnota wrocławska
Fot. Bartosz Świadkowski, Agata Szlachetko