Obchody XVI Dnia Papieskiego w Bielsku-Białej

XVI Dzień Papieski wyjątkowo zabrzmiał również w Bielsku-Białej. Zabrzmiał – i to dosłownie. Bo to właśnie koncert w wykonaniu uczestników II Warsztatów Uwielbienia zakończył ten dzień.

Wcześniej również nie zabrakło wielu atrakcji – konkursów, warsztatów pierwszej pomocy, pokazu mody inspirowanego Słowem Bożym, a także koncertu zespołu „Arka Noego”. Bielszczanie licznie zgromadzili się w niedzielne popołudnie, by wspólnie ze stypendystami oraz przyjaciółmi Fundacji świętować XVI Dzień Papieski. Koordynator diecezjalny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, ks. Wiesław Płonka jest pod nieustannym wrażeniem zaangażowania i pracy, jaką każdego roku wykonują ci młodzi ludzie przy organizacji obchodów Dnia Papieskiego. Dzień Papieski zwieńczył Wieczór Uwielbienia z udziałem ponad stuosobowego chóru amatorów. Wzięli oni udział w trzydniowych warsztatach uwielbienia prowadzonych przez propagatorkę muzyki gospel Zuzannę Pradelę, zwaną potocznie „Gospel Mamą”. Bielskiej dyrygentce i nauczycielce pomagały m. in. córki – Sara i Diana, oraz syn – Daniel.

Mieszkańcy Bielska mieli również okazję, aby bliżej poznać stypendystów Fundacji. Na scenie zaprezentowali się Asia i Przemek. Oboje wzruszyli swoimi słowami wszystkich zgromadzonych, mówiąc o tym, jak wiele lat spędzili w Fundacji, jak wiele jej zawdzięczają, jak wielu przyjaciół dzięki niej mają, jak wielu ludzi poznali, jak ich zmieniła, jak bardzo pomogła.

Obchody XVI Dnia Papieskiego w Bielsku-Białej, jak co roku były piękne i stanowiły okazję do tego, aby wyrazić wdzięczność wobec wszystkich tych, którzy wspierają Fundację i jej podopiecznych.