Obchody XVI Dnia Papieskiego w Bydgoszczy

9 października w całej Polsce obchodzono XV Dzień Papieski pod hasłem ,,Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W obchody czynnie włączyła się wspólnota bydgoska stypendystów Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Już w niedzielę poprzedzającą Dzień Papieski stypendyści w żółtych chustach wyruszyli do kościołów w Bydgoszczy, aby dać świadectwa i podziękować wszystkim przyjaciołom i darczyńcom Fundacji za wsparcie i zaufanie, jakim ich obdarzyli.
W piątek 7 października, rozpoczęła się jedna z najważniejszych misji stypendysty w ciągu roku. Cała wspólnota zaangażowała się w zbiórkę na ulicach Bydgoszczy, która trwała aż do niedzieli.
Dzień później,  8 października, dzieci miały okazję wziąć udział w I Bydgoskiej Grze Miejskiej pod hasłem ,,Razem znajdźmy miłosierdzie”, którą przygotowali stypendyści. Na szlaku papieskim mogły sprawdzić się w konkurencjach intelektualnych i sprawnościowych. Na wygraną drużynę czekały słodkie nagrody.
Podsumowanie Dnia Papieskiego odbyło się w niedzielne popołudnie, na V Karoliadzie, w bydgoskiej hali widowiskowo-sportowej ,,Łuczniczka”. Również tam nie mogło zabraknąć żółtego akcentu Fundacji. Na stanowisku przygotowanym przez stypendystów, każdy mógł wziąć udział w loterii fantowej lub zrobić sobie badania diagnostyczne przeprowadzane przez Studenckie Stowarzyszenie Diagnostów Laboratoryjnych.
Przewidzianych było także wiele atrakcji dla dzieci m.in czytanie bajek, malowanie twarzy, skręcanie balonów, wspólne zabawy.
Fundacja ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” to bardzo ważna część życia każdego stypendysty, dlatego szczególnie w tych dniach każdy z nas włożył całe serce w swoje działania, aby godnie i z dumą tworzyć Żywy Pomnik świętego Jana Pawła II.