Obóz FDNT w Zakrzowie

W dniach 5-10 sierpnia miał miejsce ostatni XVII turnus obozu dla stypendystów uczniów archidiecezji krakowskiej  Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Uczestnicy spotkali się w malowniczym i wysoko położonym (603 m n.p.m.) ośrodku wczasowo-rekolekcyjnym Caritas w Zakrzowie. 

O ile już pierwszego dnia pogoda nie rozpieściła uczestników obozu i próżno było szukać suchych nitek, o tyle wspólne spotkanie po ponad roku pandemii wynagrodziło wszystkie pogodowe niedogodności. Uczniowie te kilka wspólnych dni spędzili na zawieraniu nowych znajomości, bliższym poznawaniu nauczania św. Jana Pawła II oraz wspólnym wypoczynku.

Już pierwszego dnia dla uczestników zostały zorganizowane warsztaty podczas których można było nauczyć się języka hebrajskiego lub starogreckiego, pomalować kamienie niczym jaskiniowcy lub poznać nowe techniki zarządzania swoim czasem. Kolejne dni przyniosły już piękną letnią pogodę oraz dzień sportu, wprawę “w dół” do miejscowej parafii, grę terenową, podczas której trzeba było uratować Papieża i liczne mecze “fundacyjnego” sportu – siatkówki. Nie zabrakło również czasu na rozwój duchowy:  odbyły się konferencje, Msze święte, prace w grupach dzielenia i poruszająca adoracja Najświętszego Sakramentu, która wszystkim zapadła w pamięć. Stypendystów odwiedził również bp Janusz Mastalski, który przewodniczył wspólnej Mszy św. oraz odpowiedział na zadawane przez stypendystów pytania. Ostatniego dnia odbyło się ognisko, Q&A i wspólny śpiew Barki idealnie zakończonej… początkiem deszczu (chyba aniołowie wzruszyli się tym cudnym śpiewem przy blasku ognia)!

Mimo tych wszystkich ciekawych atrakcji i niezapomnianych chwil najcenniejsze co uczestnicy wynieśli z tego obozu to odnowione stare przyjaźnie i zawarte nowe znajomości – powiększona fundacyjna Rodzina. Chyba każdy tutaj tęsknie wyczekuje już przyszłorocznego obozu i ponownego spotkania.

Magdalena Urbaniak

GALERIA ZDJĘĆ