Obóz maturzystów FDNT w Zembrzycach

Pierwszy tegoroczny obóz maturzystów odbył się w dniach 27-30 sierpnia w Zembrzycach nieopodal Wadowic. W ośrodku „Totus Tuus” gościli stypendyści, którzy już od października rozpoczną edukację na uczelniach w Krakowie, Rzeszowie oraz Kielcach.

Maturzyści przeżywali ten czas pod hasłem Życie – niedokończony projekt. Prowadzeni przez ks. Dariusza Kowalczyka, ks. Pawła Walkiewicza oraz ks. Łukasza Nycza odkrywali, że ich młodość jest zarówno darem, jak i zadaniem.

Stałymi punktami programu były Eucharystia, konferencje oraz indywidualne rozważania nad słowami listu św. Jana Pawła II do młodych – Parati semper, które pomagały uczestnikom obozu zrozumieć ich rolę w świecie. Nie zabrakło także integracji – tańców, zabaw, spacerów, a także gry wiejskiej na terenie ośrodka, podczas których uczestnicy mieli okazję jeszcze lepiej się poznać. Obóz uświetnili też swoją obecnością pochodzący z Tanzanii ojciec Ditrick Sanga oraz brat Michael Mille ze Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia. Uczyli oni stypendystów rodzimych tańców, śpiewów, ubogacali liturgię, a także przybliżyli swoją działalność w Polsce. Na zewnątrz przez większość czasu było dość chłodno, ale dzięki panującej atmosferze oraz wzajemnej życzliwości, serca uczestników pozostały gorące i pełne miłości – gotowe do nieustannego wzrostu.

Pomimo stosunkowo krótkiego czasu razem, maturzyści nawiązali piękne przyjaźnie, a z obozu wyjechali umocnieni i pełni zapału do posługi w swoich Wspólnotach.

Julia Cich

GALERIA ZDJĘĆ