Obóz studentów w Legnicy za nami!

Zakończył się tegoroczny obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Legnicy. Od 8 do 15 lipca grupa 650 studentów w całej Polski przeżywała w tym mieście swój obóz integracyjno- formacyjny pod hasłem „Pokarm na drogę”.

 

Młodzi ludzie w tym czasie dali świadectwo swojej wiary mieszkańcom miasta. W sobotę 13 lipca na placu przy katedrze legnickiej odbył się koncert zespołu The Whoop Group i Krzysztofa Majdy- absolwentów programu stypendialnego. Mimo deszczu młodzi ludzie świetnie się bawili pod sceną, zachęcając do wspólnej zabawy władze miasta i diecezji.

 

Niedzielę studenci spędzili w 14 legnickich parafiach, gdzie byli odpowiedzialni za oprawę liturgii i po wszystkich Mszach Świętych przedpołudniowych głosili świadectwa. Opowiadali czym jest dla nich Fundacja, co się w ich życiu zmieniło od czasu przystąpienia do programu stypendialnego. Po Eucharystiach miejscowi parafianie zaprosili stypendystów do swoich domów na obiady. Legniczanie mieli okazję do osobistego spotkania i poznania młodzieży, która często określana jest „żywym pomnikiem świętego Jana Pawła II”.

 

W poniedziałkowy poranek studenci opuścili Legnicę. Część z nich pojechało prosto do Torunia, gdzie od 18 lipca posługiwać będą w czasie obozu dla uczniów jako wolontariusze- wychowawcy grup.