Obóz w Kielcach – czas start!

Blisko 800 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół średnich objętych programem stypendialnym Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” rozpoczęło coroczny wakacyjny obóz, który tym razem odbywa się w Kielcach. Przez dwanaście dni uczestnicy będą mieli możliwość poznania stolicy województwa świętokrzyskiego oraz tutejszych atrakcji turystycznych. Nie zabraknie również czasu na formację duchową oraz zawiązanie wspólnoty pomiędzy stypendystami z całej Polski.

Pierwszy dzień obozu upłynął w atmosferze oczekiwania: kierownicy i wychowawcy czekali na uczestników w przygotowanych ośrodkach, stypendyści natomiast nie mogli doczekać się, kiedy wreszcie przybędą do Kielc. Wielogodzinne podróże dawały się we znaki głównie uczniom z diecezji położonych w północnej części Polski. Występujące burze doprowadziły do podtopień w Małopolsce, przez co dojazd na obóz był znacznie utrudniony. Pomimo przeciwności stypendyści pojawili się w Kielcach i zostali zakwaterowani w domach studenckich Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Wieczorem na kieleckim rynku stypendyści wzięli udział w koncercie „Największy Zespół ROCKowy”, który odbył się w ramach Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej „Wiatraczek”. Wspólnie z zebranymi muzykami wykonali piosenkę Kocham wolność, przyczyniając się tym samym do ustanowienia rekordu w jednoczesnym graniu tego utworu na gitarach i instrumentach perkusyjnych.

Dzień zakończył się Apelem Jasnogórskim w kościele pw. św. Wojciecha. Stypendyści zostali przywitani w Kielcach przez ks. Dariusza Kowalczyka oraz proboszcza tamtejszej parafii. Następnie uczestnicy rozeszli się do swoich ośrodków na zasłużony wypoczynek.