Pielgrzymka stypendystów ze wspólnoty krakowskiej do Włoch

W dniach 2-9 września, z okazji 770-lecia kanonizacji św. Stanisława, odbyła się pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej do Włoch, w której uczestniczyło 10 stypendystów ze wspólnoty krakowskiej.

Ksiądz abp Marek Jędraszewski zaprosił do uczestnictwa w pielgrzymce najbardziej zaangażowanych stypendystów. Dzięki wsparciu Fundacji studenci wraz z duszpasterzem ks. Konradem przez siedem dni pielgrzymowali m.in. przez Loreto, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino oraz Rzym. Stypendyści uczestniczyli w Mszach Świętych pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego w Kościele św. Stanisława w Rzymie oraz w Bazylice św. Piotra, dziękując za wyniesienie na ołtarze polskiego świętego. 

W piątek 8 września stypendyści dotarli do Asyżu. Tam odbyły się główne obchody rocznicy kanonizacji św. Stanisława. W Kościele św. Franciszka miała miejsce uroczysta Eucharystia, której również przewodniczył abp Marek Jędraszewski. 

“Te wyjątkowe rekolekcje były czasem przepełnionym modlitwą w pięknych miejscach w towarzystwie wielkich świętych jak Ojciec Pio czy św. Klara.” – stwierdzają stypendyści. “Jestem ogromnie wdzięczna za tę pielgrzymkę. Odwiedzenie tych wszystkich miejsc i modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II były niesamowitym przeżyciem.” – dodaje jedna z nich.
Dla wielu uczestników wyjazdu była to również pierwsza okazja do odwiedzenia malowniczej Italii. 

Aleksandra Żaba