Plecaki od studentów z Białegostoku dla dzieci z Ukrainy

Nie zawsze początek nowej szkoły wiąże się z ekscytacją i zaciekawieniem. Dla dzieci uciekających z ogarniętej wojną Ukrainy jest to kolejny stres ale zarazem szansa na odrobinę normalności.

W pomoc w przygotowaniach do rozpoczęcia nauki w Polsce zaangażowali się stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Studenci z Białegostoku przygotowali wspólnymi siłami zestawy dla 20 dzieci. Stypendyści zostali podzieleni na 2-osobowe zespoły – parami mieli zatroszczyć się o zaopatrzenie jednego plecaka.  Każda z  paczek zawiera min.  piórnik, zeszyty, bloki, kredki, przyrządy geometryczne, ołówki, mazaki oraz słodycze. Studenci zadbali o to, by w każdym plecaku były niezbędne rzeczy dla młodego żaka. Paczki zostały przekazane osobom odpowiedzialnym z ich dystrybucje. Plecaki będą wsparciem w starcie edukacji ukraińskich dzieci w Polsce, które często wyjechały z swojego kraju jedynie z najbardziej podstawowymi rzeczami.

“Bardzo liczymy na to, że dzieciaki ucieszą się z wyprawki szkolnej i chociaż na chwilę przestaną myśleć o wojnie”- mówią studenci z Białegostoku, mając nadzieję, że mali imigranci będą czuć się dobrze w polskich szkołach.

Ola Drożdżewicz

GALERIA ZDJEĆ