Dobrze, jest móc być razem!- rekolekcje wspólnoty białostockiej

Stypendyści- studenci w ramach rekolekcji wyjechali do oddalonych o kilkanaście kilometrów od Białegostoku Bogdanek, by razem spędzić weekend i wspólnie przygotować się do nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Głównym tematem wyjazdu była miłość- do Boga, partnera i siebie.

Czas rekolekcji był przepełniony konferencjami prowadzonym przez s. Tomirę Brzezińską MSF oraz ks. Pawła Walkiewicza. Tematy poruszane na 3-dniowym wyjeździe oscylowały wokół szeroko pojętej miłości. Prowadzący rekolekcje odpowiedzieli na trudne pytanie “Jak kochać?”. Opowiadali także o różnicach w tym jak kocha Bóg, kobieta, a jak mężczyzna oraz jak zwalczać własne kompleksy i pokochać siebie.  Był to czas, który pomógł sprecyzować pojęcie miłości w umysłach stypendystów. Gościem szczególnym podczas wyjazdu stypendystów był abp Józef Guzdek, który opowiedział  o trudnościach i  planach dotyczących swojej posługi. Stypendystów mocno poruszył sposób bycia arcybiskupa – prosty, bliski ludziom i niesamowicie otwarty na rozmowę i dyskusję na każdy temat. Wielką wartością tego wyjazdu było także doświadczenie wspólnoty – takiej, której nie da się zbudować przez ekran monitora. Wieczory były przesiąknięte wspólnym graniem w gry planszowe, rozmową i integracją.  Piękną inicjatywą był fakt zaproszenia do przeżywania rekolekcji narzeczonych i małżonków stypendystów oraz absolwentów fundacji (oraz małego Julka – synka pary stypendystów z Białegostoku). Podczas rekolekcji dało się odczuć, jak otwarta na drugiego człowieka jest wspólnota FDNT oraz jak ciepło przyjmuję wszystkich do swojego grona.

Tegoroczne rekolekcje w Bogdankach pozwoliły stypendystom przygotować się do świąt, a także odczuć czym jest wspólnota. Studenci  na koniec wspólnie uznali, że był to bardzo udany weekend zarówno pod względem duchowym jak i międzyludzkim.

Ola Drożdżewicz

GALERIA ZDJĘĆ