Stypendyści z Trójmiasta pomagają dzieciom z Ukrainy

W ostatnich dniach Wielkiego Postu stypendyści-studenci z Trójmiasta przygotowali 20 plecaków dla dzieci z Ukrainy, włączając się w fundacyjną akcję „Wielkanocny koszyk”.

Pamiętając o wielkopostnej jałmużnie i słowach Patrona Fundacji, św. Jana Pawła II – „Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”, stypendyści zorganizowali zbiórkę funduszy. Pozwoliła ona na zakup licznych przyborów szkolnych, artykułów plastycznych, słodkich przekąsek, a także baniek mydlanych idealnych na wiosenne dni oraz szczoteczek i past do zębów, które pomogą zadbać o piękne uśmiechy dzieci.

Zakupione przez członków wspólnoty przybory pozwoliły na wypełnienie dwudziestu plecaków, które z pomocą duszpasterza wspólnoty, ks. Krzysztofa Konkola, trafiły do oddziału Caritas Archidiecezji Gdańskiej i świetlicy dla dzieci z Ukrainy we Wrzeszczu. Stamtąd przekazane zostaną przybywającym do Gdańska małym gościom.

Stypendyści wiedzą, że warto pamiętać o dzieleniu się dobrem – zwłaszcza w okresie wielkanocnym, który dla wszystkich powinien być czasem radości.

Karolina Kuryło
Fot. Karolina Kuryło