„Podejdź i przyłącz się do tego wozu” – Kurs Filipa jako...

Poznańscy stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wzięli udział w intensywnym Kursie Filipa w ramach rekolekcji wielkopostnych w Gnieźnie. Czas ten pozwolił im na powrót do korzeni wiary i zgłębienie tajemnic kerygmatu.

Rekolekcje odbyły się w dniach 24-26 marca.

Czym jest kerygmat? Od czego/ kogo zacząć ewangelizację? Jak wyjść z miłością do drugiego człowieka pomimo swoich ograniczeń? – aby poznać odpowiedzi na te pytania studenci w ramach Kursu Filipa wysłuchali konferencji o kerygmacie, przygotowanych przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi.

W sobotę i niedzielę wspólnota poznańska wzięła udział w Mszy Świętej. Homilie wygłosił ks. Marcina Stefanika SChr. Nie zabrakło codziennej modlitwy wspólnotowej oraz adoracji z możliwością spowiedzi. Mimo intensywnego programu Kursu stypendyści znaleźli także czas na budowanie wspólnoty i świętowanie zaręczyn jednego ze studentów.

Uczestnicy rekolekcji odwiedzili też Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Sam czas spotkania ubogacały swoją obecnością siostry wspierające wspólnotę także w trakcie roku akademickiego: s. Angelika Mrówka, s. Dobrawa oraz s. Magdalena Kaźmierczak.

Rekolekcje były dla wspólnoty istotnym elementem drogi duchowej, a dla części szczególnie modlitwa wstawiennicza. Stypendyści opuścili Gniezno z wielką wdzięcznością za czas skupienia, modlitwy oraz Bożą Miłość.

Weronika Tutka

GALERIA ZDJĘĆ