Poznańscy stypendyści okazali szlachetne serca

W niedzielę 12 grudnia wolontariusz przekazał rodzinie paczki przygotowane w ramach Szlachetnej Paczki przez stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ze wspólnoty poznańskiej.

Wolontariusz Szlachetnej Paczki relacjonuje: „Podczas rozpakowywania paczek panowała bardzo radosna atmosfera. Dzieci ochoczo zabrały się do ich otwierania oraz rozdzierania papieru ozdobnego. Pani Magdalena była pod wielkim wrażeniem jakości miksera oraz suszarki. Jej wielkie uznanie zdobyły także środki czystości, których ilość była wielkim zaskoczeniem. W momencie, kiedy dzieci rozpakowały swoje szczególne upominki, zaczęła się zabawa oraz pojawiły się jeszcze większe uśmiechy na ich twarzach. Na koniec rodzina sama poprosiła o pamiątkowe zdjęcie z doręczenia paczek”. Takie słowa są bardzo budujące i napełniają serca stypendystów radością, podobnie, jak szerokie uśmiechy członków rodziny ujęte na fotografiach z przekazania paczki.

Pani Magdalena wraz z dziećmi przekazała podziękowania dla wszystkich darczyńców za poświęcony czas, finanse przekazane na realizację paczki oraz za zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia. – Jej wdzięczności nie są w stanie wyrazić słowa,  przekazała jako prezent rysunki sporządzone przez dzieci oraz roślinę doniczkową, aby chociaż w ten sposób móc okazać swoją wdzięczność – dodaje wolontariusz.

Wolontariusz przekazujący rodzinie paczkę także skierował do stypendystów z Poznania słowa uznania. „Osobiście z całego serca chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc tej cudownej i kochającej rodzinie. Możliwość współpracy z Państwem dostarczyła mi wiele radości i satysfakcji z podejmowanych działań. Podczas otwierania kolejnych paczek czułem wewnętrzny spokój o ich zawartość. Chce przekazać Państwu moje najszczersze podziękowania za możliwość współpracy, jestem bardzo wdzięczny, podobnie jak cała rodzina” napisał w wiadomości do stypendystek koordynujących akcję.

Inicjatorkami tegorocznej Szlachetnej Paczki były Malwina Wasilczyszyn, starosta poznańskiej wspólnoty stypendystów oraz Kinga Gawrońska, stypendystka Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Weronika Tutka