Stypendyści z Olsztyna przygotowali Szlachetną Paczkę

W tym roku olsztyńscy stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” stworzyli Szlachetną Paczkę z wraz ze studentami Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Paczka trafiła do Pani Krystyny i jej rodziny.

„W dobie wszechobecnego konsumpcjonizmu trudno jest ludziom należycie przeżywać święta Bożego Narodzenia. Udział w Szlachetnej Paczce przypomniał nam, co tak naprawdę liczy się w tych dniach. Pomoc drugiemu człowiekowi i uśmiech na twarzach potrzebujących wywołany za sprawą naszej inicjatywy, to najlepszy prezent jaki można dostać na święta” – mówi jedna z olsztyńskich stypendystek.

Pani Krystyna mieszka wraz z dwójką dzieci – Amelią i Alanem oraz dziadkiem Jerzym. Po wielu latach życia w domu, w którym partner pani Katarzyny miał problem alkoholowy, kobieta rozstała się z nim. Nie było jej łatwo z dwójką dzieci. Amelia ma afazję padaczkową a Alan, po dwóch latach zakończył terapię z psychologiem. Dziadek dzieci, pan Jerzy, ma 84 lata, jest pogodnym człowiekiem, który sprawia, że w domu jest wesoło. Pani Katarzyna ma zmiany reumatologiczne stawów i bardzo silną reakcję uczuleniową na nikiel. Mimo wszelkich dolegliwości pracuje na pełny etat.

Stypendyści Fundacji wraz ze studentami WMiI UWM wzięli się do pracy, dzięki czemu stworzyli pięć paczek o łącznej wartości ponad 2 tys. zł. Dzięki temu udało się zakupić niezbędne rzeczy i produkty, których potrzebowała rodzina. Udało się również zakupić sanki, o których marzyła Amelia i Alan – dzieci Pani Krystyny, a także odzież dla pana Jerzego i pozostałych członków rodziny.

 Patrycja Frydrych