Przygotowania do obozu w Gnieźnie

Co roku na obozy Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przyjeżdża łącznie około dwóch tysięcy stypendystów. Tym razem, po raz pierwszy w historii FDNT organizowany jest e-obóz. 24 stypendystów przyjechało dziś do Gniezna by przygotować transmitowane wydarzenia, w których mogą uczestniczyć wszyscy za pośrednictwem Internetu.

Wolontariusze pracowali w trzech sekcjach: muzycznej, logistycznej i biurze prasowym. Zespół muzyczny pod przewodnictwem Agnieszki Kowalik absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie przygotowywał utwory na dzisiejszą Mszę w kaplicy Ośrodka na Polach Lednickich. Biuro Prasowe we współpracy z Archidiecezją Gnieźnieńską przygotowywała transmisję najbliższych wydarzeń. Zespół logistyczny zapewnia bezpieczeństwo uczestników oraz zaopatrzenie wydarzenia.

Dzisiejszego wieczora stypendyści wspólnie odwiedzili Pola Lednickie. Podczas odprawionej tam Mszy świętej o. Wojciech Surówka OP wypowiedział do nich słowo odnoszące się do dzisiejszej Ewangelii. Porównał opiekę, którą zapewnia życie z Bogiem do formacji prowadzącej każdego stypendystę. Zwrócił uwagę, że otrzymali oni możliwość wzrastania w otoczeniu, które oferuje życie pełne Łaski. Od dzieciństwa po dorosłość „Bóg karmi nas na drodze wzrastania” – mówi o. Surówka. Kaznodzieja podkreślił też szczególny rodzaj więzi, której warto dać się zniewolić: „pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości” (Oz 11,4). Po Mszy świętej o. W. Surówka OP opowiedział stypendystom historię Ruchu Lednickiego oraz o spotkaniach młodzieży na Polach Lednickich.

To zdecydowanie wyjątkowy czas dla stypendystów, ponieważ mogli odwiedzić to miejsce w roku, w którym pandemia nie pozwoliła na organizację tak dużego wydarzenia – twierdzi jedna z uczestniczek obozu.

Już jutro stypendyści spotkają się z prymasem Polski, prezydentem Gniezna, ks Radosławem Kaźmierskim (koordynatorem diecezjalnym). Będą uczestniczyć w Eucharystii w Katedrze Gnieźnieńskiej. Spotkają się również z Moniką i Marcinem Gomułkami z kanału YouTube Początek Wieczności.

GALERIA ZDJĘĆ 

Izabela Lengiewicz