Pierwszy dzień e-obozu za nami

E-obóz pod hasłem „Bogactwo młodości” intensywnie rozpoczął swój pierwszy dzień przygotowaniem transmisji na kanał YT Diecezji Gnieźnieńskiej. W gotowym od wczoraj studio już z rana odbywały się próby. Wszystkie techniczne szczegóły dopracowywał zespół odpowiedzialny za transmisję z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Pierwsza transmisja e-obozu rozpoczęła się o godz. 10:00 w studio. Gośćmi rozmowy z Natalią Cywińską (stypendystka Fundacji i studentką dziennikarstwa) byli ks. Dariusz Kowalczyk, ks. abp Wojciech Polak, Tomasz Budasz – Prezydent Gniezna oraz ks. Radosław Kaźmierski. Jeden z tematów poruszonych podczas spotkania dotyczył idei powstania e-obozu. Natalia w rozmowie poruszyła temat wizyty św. Jana Pawła II w Gnieźnie. Podczas wywiadu nie zabrakło pytania o stypendystów diecezji gnieźnieńskiej. Wywiad zwieńczyło pytanie o to, dlaczego warto odwiedzić pierwszą stolicę Polski.

         O godzinie 12:00 zarówno wolontariusze jak i stypendyści z Archidiecezji Gnieźnieńskiej uczestniczyli w Mszy św. pod przewodnictwem ks. abp. Wojciecha Polaka w archikatedrze. Wygłosił on słowo do zgromadzonych, kierowane myślą Jana Pawła II – patrona Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Temat przewodni e-obozu „Bogactwo młodości” zaczerpnięty jest z listu św. Jana Pawła II do młodych Parati semper z 1985 roku. Prymas w nawiązaniu do listu zauważył, że młodzi muszą sobie zadać pytanie: kim jestem? Dążyć do znalezienia odpowiedzi na pytanie o swoje powołanie, ale szukać go razem z Jezusem. To On rozmawia z młodzieńcem, który w Ewangelii pytał o to, co ma czynić, aby osiągnąć życie wieczne.

               Wspólnie odśpiewana Koronka do Bożego Miłosierdzia zgromadziła w studio stypendystów z diecezji gnieźnieńskiej, którzy od razu po jej zakończeniu uczestniczyli w spotkaniu z kolejnymi gośćmi – Moniką i Marcinem Gomułkami a także ich najmłodszą córeczką. Pytani przez Natalię o budowanie trwałej relacji damsko-męskiej dali młodym świadectwo swego wspólnego życia. Tematy poruszane przez gości na swoim kanale YT Początek Wieczności są bardzo aktualne i budzą zainteresowanie młodych osób, którzy tym razem mogli również zadać pytania małżeństwu.

               Dzień zakończył się wizytą w klasztorze sióstr Karmelitanek w Gnieźnie. Stypendyści mieli okazję rozmowy z zakonnicami, które żyją w klauzurze – spotkanie z nimi jest niecodziennym wydarzeniem. Pierwszy dzień e-obozu zwieńczyła adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadził ks. Radosław Kaźmierski – koordynator FDNT Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

GALERIA ZDJĘĆ 

Izabela Lengiewicz