Radość Dnia Papieskiego w Wielkopolsce

Stypendyści ze wspólnoty poznańskiej przygotowali szereg wydarzeń, aby uczcić XXIII Dzień Papieski. Wydarzenia odbywały się 7 i 8 oraz 15 października. W tym roku studenci z Poznania wyjechali także poza miasto, aby nieść radość całej Wielkopolsce.

W ramach obchodów tegorocznego Dnia Papieskiego w sobotę 7 października na Placu Kolegiackim odbył się Festyn Rodzinny. Tego dnia studenci spotkali się także na wieczornej Mszy wspólnotowej i poprowadzili czuwanie w poznańskiej Farze. Dzień później, 8 października, miała miejsce „Niedziela podziękowań”. Młodzi ludzie podjęli posługę w niemal dwudziestu poznańskich parafiach. Wygłosili krótkie świadectwa, jednocześnie dziękując darczyńcom za dotychczasowe wsparcie. Studenci jednogłośnie stwierdzają, że zostali przyjęci przez księży oraz wiernych bardzo ciepło, z ogromną miłością i wdzięcznością.

– To niesamowite! Ci ludzie naprawdę widzą w nas przyszłość narodu i wierzą w nas. Ale to także ogromna odpowiedzialność, żeby ich nie zawieść – zauważa Weronika Tutka, rzeczniczka medialna wspólnoty poznańskiej.

Niedzielę 15 października stypendyści rozpoczęli Mszą Świętą o godzinie 9.00 w kościele pw. Św. Michała Archanioła, miejscu swoich regularnych spotkań. Następnie udali się do wielkopolskich parafii: Złotników – Parafii Św. Joanny Beretty Molli, Plewisk – Parafii Bł. Jerzego Popiełuszki, Suchego Lasu – Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, Rokietnicy – Parafii Chrystusa Króla oraz Koziegłów – Parafii Matki Bożej Fatimskiej. W każdej z miejscowości zorganizowali „Miasteczka rodzinne” z atrakcjami dla dzieci, czynne brali udział w liturgii i głosili świadectwa, połączone z podziękowaniami.

– Wzruszają mnie momenty, w których ludzie, obecni w kościele, podchodzą po Mszy, aby dopytać, czy to o studia, czy o miejsce, z którego przyjechałam do Poznania, bo np. pochodzą z mojej okolicy. To bardzo miłe – mówi Weronika.

– Pozostaje wdzięczność za ten wymagający, ale dobry czas, i wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji wydarzeń – to m.in. duszpasterz wspólnoty ks. Karol Świergosz oraz siostra Angelika Mrówka – a także naszych wspaniałych Darczyńców – mówią stypendyści.

Weronika Tutka

GALERIA ZDJĘĆ [kliknij tutaj]