XXIII Dzień Papieski w stolicy Podkarpacia

Dzień Papieski to najważniejsze wydarzenie dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wspólnota rzeszowska zadbała o to, aby ten dzień został zapamiętany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Tegoroczne obchody XXIII Dnia Papieskiego w Rzeszowie rozpoczęły się nabożeństwem różańcowym ulicami miasta, któremu przewodniczył biskup Jan Wątroba. Tydzień później w rzeszowskich kościołach stypendyści wspólnoty rzeszowskiej włączyli się w obstawę Mszy Świętych, podzieli się swoim świadectwem wiary i wpływem Fundacji na ich życie. W tygodniu poprzedzającym Dzień Papieski, uczniowie rzeszowskich szkół oraz mieszkańcy mogli wziąć udział w Pielgrzymowaniu Rzeszowskim Szlakiem Świętych. Podczas tej wędrówki uczestnicy modlili się o Boże błogosławieństwo oraz pokój na świecie.

W niedzielę, 15 października stypendyści „pokolorowali” Rzeszów na żółto. Podczas zbiórki do puszek ich charakterystyczne chusty można było dostrzec w różnych zakątkach miasta. Przy kościele św. Krzyża, kościele farnym oraz Bazylice OO. Bernardynów odbywał się kiermasz kremówek oraz ciast upieczonych przez samych stypendystów. Kolejnym punktem była Wioska Papieska przy kościele Chrystusa Króla. Dzieci mogły podzielić się wiedzą o św. Janie Pawle II i wygrać fundacyjne gadżety.

„Dzień Papieski to nie tylko zbiórka do puszek. To wydarzenie, kiedy my stypendyści możemy pokazać naszą młodość; pokazać, że jesteśmy Żywym Pomnikiem św. Jana Pawła II.” – podsumowała szefowa wspólnoty rzeszowskiej.

Karolina Jaworska

GALERIA ZDJĘĆ [kliknij tutaj]