XXIII Dzień Papieski we wspólnocie krakowskiej

W ramach obchodów XXIII Dnia Papieskiego stypendyści krakowskiej wspólnoty przygotowali mnóstwo wydarzeń i atrakcji w ramach obchodów Dnia Papieskiego. Między 7 a 15 października odbyły się między innymi konferencja naukowa, miasteczka rodzinne i już tradycyjnie – belgijka na krakowskim rynku.

Świętowanie rozpoczęli już 7 października Konferencją “Cywilizacja życia”. Spotykając się w Centrum Jana Pawła II, uczestnicy mieli okazję wysłuchać wielu konferencji związanych z hasłem Dnia Papieskiego.

Od 8 do 15 października trwała Gra miejska “Papieskie poszukiwania”, która była okazją do zwiedzenia miasta Krakowa, szczególnie miejsc mocno związanych z życiem Karola Wojtyły. Gracze odpowiadając na pytania związane z daną lokalizacją zbierali punkty, które w niedzielę 15 października na Miasteczku rodzinnym przy Centrum Jana Pawła II mogli wymienić na nagrody.

W przeddzień XXIII Dnia Papieskiego o 17.00 na Rynku w Krakowie stypendyści tradycyjnie zatańczyli Belgijkę i inne popularne tańce, a także zachęcili przechodniów i turystów do wspólnej zabawy. Wieczorem już po raz kolejny wystawili sztukę „Przed sklepem jubilera” autorstwa Karola Wojtyły, w reżyserii Moniki Łukaszewicz – stypendystki Fundacji. Spektakl ten miał za zadanie szerzyć twórczość Papieża Polaka i zachęcać do kontemplacji na temat małżeństwa i rodziny, w których początek ma Cywilizacja Życia.

W niedzielę, 15 października, stypendyści wspólnie uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w Sanktuarium Jana Pawła II, której przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Robert Chrząszcz. Stypendyści włączyli się w przygotowanie oprawy liturgii Słowa.

Brzydka pogoda nie przeszkodziła w zorganizowaniu dwóch Miasteczek rodzinnych. Stypendyści czekali na dzieci z zabawami przy Centrum Jana Pawła II oraz przy Parafii Św. Jadwigi w Krakowie. Nie zabrakło uśmiechów podczas malowania twarzy, konkursów z nagrodami czy też robienia kolorowych warkoczyków. Był to idealny dzień na spędzenie tego dnia z rodziną, a taki cel również miało zorganizowanie miasteczka rodzinnego. Stypendyści rozprowadzali także upieczone samodzielnie ciastka oraz tradycyjne papieskie kremówki.

Aleksandra Żaba

GALERIA ZDJĘĆ [kliknij tutaj]