Rekolekcje adwentowe i spotkanie opłatkowe Wspólnoty Warszawskiej

W niedzielę 15 grudnia stypendyści Warszawskiej Wspólnoty Akademickiej FDNT wraz z młodszymi koleżankami i kolegami z diecezji warszawskiej przeżywali dzień skupienia połączony ze spotkaniem opłatkowym. W tym roku słowo do stypendystów wygłosił br. Szymon Janowski – kapucyn.

Spotkanie rozpoczęło się konferencją wprowadzającą w tematykę kształtowania sumienia. Po konferencji stypendyści udali się do pracy w kręgach biblijnych, gdzie analizowali przygotowane na grudzień materiały formacyjne, aby później podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi stypendystami.

Podczas drugiej konferencji brat Szymon przybliżył studentom jak być „człowiekiem sumienia”. W wygłoszonych rekolekcjach, oprócz nawiązań do dzieł popkultury, nie zabrakło również słów św. Jana Pawła II – w szczególności tych wypowiedzianych 22 maja 1995 r. w Skoczowie. Kolejnym punktem dnia była adoracja, podczas której stypendyści mieli możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Punktem kulminacyjnym dnia była Msza Święta, której przewodniczył ks. Dariusz Kowalczyk – przewodniczący zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Po Mszy Świętej nadszedł czas na spotkanie opłatkowe. Ksiądz Dariusz w imieniu zarządu i pracowników Biura Fundacji przypomniał stypendystom o prawdziwym wymiarze Świąt Bożego Narodzenia oraz złożył im najserdeczniejsze życzenia, które podsumował słowami św. Jana Pawła II:

„Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym. Jeżeli nasze statystyki ludzkie, ludzkie katalogowania, ludzkie systemy polityczne, ekonomiczne i społeczne, zwykłe ludzkie możliwości nie potrafią zapewnić człowiekowi tego, aby mógł się narodzić, istnieć i działać jako jedyny i niepowtarzalny, wówczas to wszystko zapewnia mu Bóg. Dla Niego i wobec Niego człowiek jest zawsze jedyny i niepowtarzalny; jest kimś odwiecznie zamierzonym i odwiecznie wybranym, kimś powołanym i nazwanym własnym imieniem.”

Po słowach ks. Dariusza przyszedł czas na przełamanie się opłatkiem, a następnie na wigilijną kolację, którą przygotowali stypendyści. Tego wieczora grzecznych stypendystów odwiedził również św. Mikołaj, który pod choinką zostawił im ich wymarzone prezenty.

GALERIA ZDJĘĆ