Rekolekcje adwentowe wspólnoty krakowskiej

Umocnienie wiary i skupienie się na duchowym przygotowaniu do narodzin Jezusa – to fundament tegorocznych rekolekcji adwentowych wspólnoty krakowskiej w Zakopanem.

Rekolekcje dla stypendystów-studentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ze wspólnoty krakowskiej odbyły się 15-17 grudnia w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym „Księżówka” w Zakopanem.

Rekolekcjonista ks. Łukasz Dziedzic rozpoczął czas przygotowań adwentowych od konferencji  „Otwórz swoje serce na Słowo”.

Najważniejszym elementem w modlitwie jest słowo, które powinno odzwierciedlać nasze samopoczucie. Natłok obowiązków powoduje brak skupienia w rozmowie z Panem, to jednak nie jest aż tak wielka przeszkoda, bowiem wystarczy zawrzeć to w naszej modlitwie, by umocniła naszą więź z Panem Bogiem” – nauczał ks. Łukasz Dziedzic

Kolejne konferencje powodowały wiele emocji, od łez po uśmiech a nawet śmiech. Stypendyści bez wątpienia wyjechali z większą świadomością duchową – co potwierdziły donośne oklaski na zakończenie rekolekcji i pamiątkowe zdjęcie z ogromem uśmiechów na czele.

Kacper Startek