Rekolekcje adwentowe Wspólnoty Olsztyńskiej

Wspólnota Olsztyńska Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wraz z młodszymi stypendystami z diecezji warmińskiej uczestniczyła  w rekolekcjach adwentowych. Spotkanie odbyło się w Gietrzwałdzie, w dniach 29 listopada- 1 grudnia br. roku. Przez weekend młodzież rozważała  hasło ,,Duc in altum – W poszukiwaniu woli Bożej’’.

Rekolekcje rozpoczęły się od konferencji wygłoszonej przez ks. Łukasza Nycza – Koordynatora ds. formacji stypendystów. Dzień zakończył się Eucharystią z homilią o pragnieniu Boga, aby być towarzyszem ludzkiego życia.

Następnego dnia, po porannych medytacjach o konsekwencjach nieposłuszeństwa Bogu, stypendyści pracowali w grupach. Na podstawie tekstów biblijnych i homilii Jana Pawła II, młodzież wykonała plakaty, na których przedstawiła środki pomagające poznać Boga i prowadzące do Niego. 

Po obiedzie wszyscy uczestnicy udali się na spacer po okolicy. Gietrzwałd to niewielka miejscowość która, zasłynęła z objawień maryjnych. W 1877, od 27 czerwca do 16 września, na przykościelnym klonie, dwóm dziewczynkom ukazała się Matka Boża. Wydarzenia te są jedynymi zatwierdzonymi przez Kościół katolicki objawieniami maryjnymi w Polsce. Stypendyści zwiedzili Sanktuarium, szczególną uwagę poświęcając cudownemu obrazowi Matki Bożej. Udali się również do Cudownego Źródełka i obejrzeli miejsce gdzie rósł przed laty klon, na którym doszło do objawień. 

Po powrocie z przechadzki resztę dnia stypendyści spędzili słuchając konferencji i ucząc się jak podejmować zgodne z wolą Boga decyzje. Następnie młodzież uczestniczyła w adoracji Najświętszego Sakramentu. Po duchowej części spotkania nie zabrakło również czasu na integrację przy grach planszowych. 

Niedziela upłynęła na zajęciach podsumowujących spotkanie. Towarzyszyło im hasło: ,,Co to znaczy iść za Jezusem?’’ Każdy z uczestników miał swój pomysł na odpowiedź na to pytanie, co przyczyniło się do długiej dyskusji. Po Mszy Świętej kończącej czas rekolekcji stypendyści wrócili do swoich domów.

GALERIA ZDJĘĆ