Rekolekcje adwentowe i spotkanie opłatkowe Wspólnoty Krakowskiej

Od kilku lat tradycją Wspólnoty Krakowskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia jest wspólny grudniowy wyjazd do Zemrzyc. Jest to czas rekolekcji adwentowych, integracji i podsumowania minionego Dnia Papieskiego.

Jak co roku wspólnota krakowska przeżywała swoje rekolekcje adwentowe w Ośrodku wypoczynkowo-rekolekcyjnym im. Ks. Kard. Karola Wojtyły „Totus Tuus” w Zembrzycach. Od 13 do 15 grudnia stypendyści wraz z ks. Dariuszem Kowalczykiem – Prezesem Zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, s. Sylwią Chojnacką ze Zgromadzenia Sióstr Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej i o. Wiesławem Dawidowskim – prowincjałem Augustianów w Polsce przebywali w urokliwej górskiej miejscowości, położonej między Suchą Beskidzką a Wadowicami.

Cała wspólnota, licząca 130 stypendystów, złożona z uczniów podstawowych, średnich i studentów, uczestniczyła w Mszach św. i konferencjach, prowadzonych przez zaproszonych gości. O. Wiesław Dawidowski poruszył temat podejmowania właściwych życiowych wyborów – np. szkoły, studiów, pracy lub drogi życiowej.  Kolejnym punktem ćwiczeń duchowych była adoracja Najświętszego Sakramentu.  Poprowadziła ją s. Sylwia Chojnacka, a o oprawę muzyczną zadbali sami stypendyści. Wyjazd do Zemrzyc stał się też okazją do przeżycia wspólnotowego spotkania opłatkowego. Życzenia i radosne kolędowanie wzbogaciła zaskakująca wizyta św. Mikołaja. Okazał się nim ks. Jacek Ozdoba, duszpasterza Wspólnoty Krakowskiej, który obdarował symbolicznym prezentem wszystkich swoich podopiecznych. Wspólnotowy wyjazd wiązał się również z podsumowaniem minionego Dnia Papieskiego i podziękowania za zaangażowanie i pracę stypendystów.

Dla wspólnoty krakowskiej czas ten był wyjątkową okazją dla spotkania z Bogiem, czasem wyciszenia i skupienia, przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie opłatkowe było szansą na przekazanie sobie wzajemnie iskry adwentowej radości.

Aleksandra Pionka

GALERIA ZDJĘĆ