Rekolekcje adwentowe Wspólnoty Wrocławskiej

Wrocławscy stypendyści w ramach rekolekcji spotkali się dwa razy – w listopadzie i grudniu podczas spotkań formacyjnych. Spotkaniom tym przewodniczył duchowy opiekun wspólnoty – ks. Bartosz Mitkiewicz. Obydwa spotkania rozpoczęły się wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystią. Po Mszy św. stypendyści spotkali się, aby rozważać materiały formacyjne napisane przez ks. Łukasza Nycza – koordynatora ds. formacji stypendystów.

Na pierwszym spotkaniu stypendyści rozmawiali na temat powołania – do życia zakonnego, do świętości lub do życia rodzinnego. Po przeczytaniu tekstów studenci wykonali plakaty, na których zilustrowali główne myśli tekstów – przykładowo czym jest powołanie, jakie są jego rodzaje i jakie wartości wiążą się z każdym z powołań.

Na drugim spotkaniu formacyjnym studenci analizowali materiały dotyczące sympatii i miłości – czym jest miłość, jaka jest różnica między sympatią a miłością, jakie są jej rodzaje. Ze względu na niezbyt sprzyjające warunki, w których odbyło się spotkanie (zimno, brak ogrzewania w kaplicy), zadaniem stypendystów było przedzielenie sobie nawzajem zadań, które łączyłyby się z tematami podanych tekstów – przykładowo pogłębić relacje ze swoim przyjacielem albo zrobić coś życzliwego dla bliskiej osoby.

Aleksandra Nawała