Rekolekcje stypendystów-uczniów archidiecezji krakowskiej „Wierzę, więc jestem”

Po długiej przerwie stypendyści-uczniowie z archidiecezji krakowskiej mieli okazję spotkać się na weekendowych rekolekcjach, które odbywały się w tym roku pod hasłem „Wierzę, więc jestem” w dniach 2-4 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej było szczególnym miejscem dla Jana Pawła II. Wielokrotnie o nim wspominał i do niego pielgrzymował. Podążając jego szlakiem, uczniowie spotkali się na Górze Kalwarii by wspólnie rozważać temat wiary.

Marysia wyznała, że jest wdzięczna za miniony weekend. Dzięki niemu mogła zatrzymać się i zastanowić nad swoim życiem. Dzięki konferencjom ks. Łukasza uczestnicy znaleźli odpowiedź na pytania – co to znaczy wierzyć? Jak przezwyciężać kryzysy? Jak wzrastać w wierze? Siostra Agnieszka przewodniczyła porannym modlitwom i wspierała uczestników w rozważaniu Pisma Świętego.

Nie zabrakło czasu na zwiedzanie Sanktuarium, gdzie stypendyści zobaczyli m.in. pokój papieski oraz zapoznali się z historią Klasztoru Ojców Bernardynów. Piękna pogoda pozwoliła na spacer oraz integrację Wspólnoty przy wieczornym grillu.

-Ten czas napełnił mnie szczęściem i spokojem ducha. Sprawił, że nie mogę doczekać się kolejnego spotkania – powiedziała Ola, uczestniczka rekolekcji. Rekolekcje zakończyły się uroczystą Eucharystią w Sanktuarium, w której wzięły udział też rodziny stypendystów.

Aleksandra Żaba 

GALERIA ZDJĘĆ [kliknij]