Rekolekcje wielkopostne ełckich stypendystów

Ełcka wspólnota uczniów z klas szkoły podstawowej i średniej Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeżywała swój wielkopostny dzień skupienia – 19 marca 2022 r. Stypendyści gościli w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Ełckiej.

W sobotę rano przed oficjalnym rozpoczęciem dnia skupienia był czas na rozmowy i spotkanie w gronie stypendystów. Wśród grona młodzieży od tego roku szkolnego mamy wielu nowych stypendystów – więc rozpoczęliśmy od zapoznania się i wspólnej integracji , którą poprowadzili klerycy ełckiego seminarium kl. Kamil Wielgat i kl. Radosław Harasim.

Jednym z tematów poruszonych w pierwszej konferencji przez księdza Sebastiana Margiewicza – absolwenta fundacji była odpowiedź na postawione pytanie ,,Po co mi Kościół?” . Ks. Sebastian opowiadał o odkrywaniu wspólnoty i zadań jakie za tym idą.

Podzieleni na zespoły stypendyści otrzymali pytania, które mieli razem rozpatrywać. Zagadnienia dotyczyły tematu ,,Kim jestem? i ,,Jaki jest mój potencjał?”

O godz. 12.00 w kaplicy seminaryjnej młodzież uczestniczyła we Mszy Świętej sprawowanej przez ks. bpa Jerzego Mazura, który w homilii mówił o osobie świętego Józefa, jako wzorze do naśladowania w dzisiejszych czasach.

,,Jak znaleźć swoją drogę i pomysł na siebie?” – to kolejna konferencja którą wysłuchała młodzież – wygłoszoną przez p. Marlenę Bessman-Paliwodę także absolwentkę fundacji.

Ostatnim punktem programu była wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wspólna modlitwa i śpiew zakończyły wielkopostny dzień skupienia.

W imieniu stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, chciałbym serdecznie podziękować ks. bp Jerzemu Mazurowi za wspólnie spędzony czas i otwartość, księdzu dr. Marcinowi Sieńkowiemu- rektorowi WSD w Ełku za możliwość spotkania się w budynku seminaryjnym, siostrze Dominice Suchockiej, która wspiera naszą wspólnotę fundacyjną i alumnom za wszelką pomoc.

Ks. Daniel Kowalski

GALERIA ZDJĘĆ