Wielkopostne rekolekcje stypendystów FDNT z archidiecezji łódzkiej

Od 11 do 13 marca 30 stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zgromadziło się w ośrodku rekolekcyjnym ojców franciszkanów w Łodzi. Tematem przewodnim było pytanie „Jak kochać?”.

Uczestnikom towarzyszył ks. Paweł Walkiewicz – wiceprzewodniczący Zarządu FDNT, s. Tomira Brzezińska MSF, s. Anna Juźwiak AP, ks. Mateusz Wójtowicz duszpasterz DA5, ks. Michał Pietrasik – koordynator diecezjalny FDNT. W sobotę odwiedził ich biskup Marek Marczak. W programie formacji duchowej centralnym punktem była wspólna Eucharystia. Konferencje i warsztaty przybliżały zrozumienie miłości, która pochodzi od Boga i do Boga prowadzi. Od tej Pierwszej Miłości pochodzą wszystkie inne. W adoracji Bóg swoją łaską umacniał serca rekolektantów. Stypendyści modlili się również za Tych, którzy wspierają materialnie i duchowo dzieło Fundacji.

Rekolekcje rozpoczęły się od zawiązania wspólnoty następnie przyszedł czas na zapoznanie. Każdy uczestnik opowiedział o sobie kilka zdań. Na zakończenie dnia odbyła się Droga Krzyżowa. Po jej zakończeniu stypendyści udali się do swoich pokoi, gdzie jeszcze długo ze sobą rozmawiali.

Drugi dzień rekolekcji był bardzo intensywny dla uczestników, a zaczął się od jutrzni. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na śniadanie. Kolejnym punktem była konferencja: „Jak Kocha Bóg?” ks. Pawła Walkiewicza. Tego stypendystów odwiedził bp Marek Marczak. Młodzież miała możliwość zadania pasterzowi nurtujących nas pytań. Najważniejszym puntem dnia była Eucharystia, po której przyszedł czas na obiad i chwilę wytchnienia. O godzinie 15:00 modlono się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie stypendyści wysłuchali konferencji: „Jak kocha dziewczyna? Jak kocha chłopak?” s. Tomiry Brzezińskiej MSF. Po jej wysłuchaniu stypendyści zostali podzieleni na grupy, w ramach których dyskutowali o tym, czym jest miłość. Po zakończeniu prac w grupach wszyscy uczestnicy spotkali się, aby razem podsumować najważniejsze kwestie. Stypendyści udali się na kolacje a po niej na wspólną integracje. Na zakończenie dnia wszyscy wspólnie zgromadzili się w kaplicy na Adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z sakramentem pokuty i pojednania.

Ostatni dzień rekolekcji stypendyści zaczęli od jutrzni i śniadania na którym wszyscy razem zaśpiewali „Sto lat” jednej ze stypendystek.  Po Mszy św. stypendyści wzięli udział w konferencji ks. Mateusza Wójtowicza, który tłumaczył jak grzech, wpływa na ludzkie życie.

Karolina Kołucka

GALERIA ZDJĘĆ