Rekolekcje wielkopostne we wspólnocie szczecińskiej

Podczas ostatniego weekendu marca studenci ze Wspólnoty Szczecińskiej postanowili zwolnić bieg, zatrzymać się, oderwać od codziennych obowiązków po to, aby w pełni wykorzystać ostatnie dni Wielkiego Postu. Uczestnicząc w rekolekcjach, pragnęliśmy przede wszystkim pogłębić relację z Panem Bogiem, ale również sami ze sobą.

Rozpoczęliśmy 27 marca, kiedy to wzięliśmy udział w Akademickiej Drodze Krzyżowej ulicami Szczecina. Wspólne rozważania tego wydarzenia były dla nas bardzo budujące.               Kolejny dzień zaczęliśmy od Mszy Świętej, po czym wysłuchaliśmy konferencji naszego duszpasterza o. Pawła Chodaka. Na zakończenie dnia wybraliśmy się na Misterium Męki Pańskiej pt. : „Przyjdź pod krzyż” organizowane przez Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie wraz ze studentami Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Zagłębienie się w tajemnicę naszej wiary – mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana było dla nas bardzo głębokim przeżyciem. Rekolekcje zakończyliśmy w Niedzielę Palmową wspólną Mszą Świętą.

Podczas tych dni mieliśmy okazję do skupienia, pogłębienia relacji z Panem Bogiem, ale również do jeszcze lepszego poznania siebie nawzajem.

 

Anna Grobel

wspólnota szczecińska