Śladami św. Jana Pawła II – pielgrzymka studentów z Warszawy

Grupa stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” studiujących w Warszawie, udała się do Krakowa, by wraz z tamtejszymi stypendystami odwiedzić miejsca, w których żył i działał ich patron – Święty Jan Paweł II.

Młodzież wyruszyła z Warszawy o 5:13. Na dworcu w Krakowie czekali na nich stypendyści z wspólnoty krakowskiej. Wspólnie udali się do Bazyliki św. Floriana, która była pierwszą krakowską parafią, gdzie pracował Karol Wojtyła jako wikariusz. Historię tego miejsca przedstawił stypendystom ks. Jacek Ozdoba – duszpasterz krakowskiej wspólnoty. Pokazał im relikwie św. Jana Pawła II i dewocjonalia pamiętające czasy panowania Jagiellonów w Polsce.

Następnie, spacerując po krakowskiej starówce, studenci mieli okazję zobaczyć Sukiennice, kościół Franciszkanów i św. Anny, a także Okno Papieskie przy Franciszkańskiej 3. Po obiedzie, zjedzonym w Domu Parafialnym, gdzie mieszkał przez 2 lata Karol Wojtyła, przyszła pora na zwiedzanie Katedry na Wawelu. Przewodnikiem był Bartłomiej Frąk – student Uniwersytetu Jagielońskiego i stypendysta Fundacji. Pokazał miejsca pochówków najważniejszych osób w dziejach Rzeczypospolitej, Dzwon Zygmunta i kaplice na Wawelu.

Ostatnim punktem wycieczki była Msza święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Po wspólnej modlitwie krakowscy stypendyści towarzyszyli tym z Warszawy w drodze na dworzec.  Tam przyszedł czas na pożegnana i podziękowania za tak miłe przyjęcie w Krakowie.