Spotkanie stypendystów w Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej

W atmosferze bożonarodzeniowej i noworocznej radości stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z diecezji radomskiej w dniach 6-8 stycznia 2023 r. przeżywali pierwsze w tym roku kalendarzowym formacyjno-integracyjne spotkanie. Odbyło się ono w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Młodych uczniów z właściwym sobie entuzjazmem, słowami: „Kocham Was!” powitał ks. prałat Jerzy Karbownik – proboszcz i kustosz Sanktuarium MB Ostrobramskiej. Stypendyści uczestniczyli w Mszach św. w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej oraz w Bazylice Mniejszej, które celebrował przewodniczący zarządu Fundacji – ks. Dariusz Kowalczyk.

Każdy dzień naznaczony był pogłębioną refleksją nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Stypendyści wzięli udział w warsztatach i konferencjach. Rozważali słowo Boże i nauczanie Papieża Polaka podczas „Kwadransa ze św. Janem Pawłem II”. Nie zabrakło tańców i gier integracyjnych na pogodnych wieczorach oraz wspólnego kolędowania.

– Spotkanie formacyjne pomogło mi, pomimo powrotu do codzienności, wciąż przeżywać radość Bożego Narodzenia – mówi Natalia Batóg. – Mogłam też pogłębić swoją wiedzę zarówno o tym wielkim wydarzeniu, jak i o Uroczystości Objawienia Pańskiego – dodaje stypendystka.

– Spotkanie w Skarżysku Kamiennej było wspaniałym czasem integracji. Mogliśmy znów się spotkać i spędzić razem czas na wspólnych rozmowach, zabawach i przede wszystkim odkrywaniu nauczania naszego patrona św. Jana Pawła II – uważa stypendystka FDNT, Julia Bajor.

Zjazd podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zorganizowały i poprowadziły wolontariuszki, panie katechetki Ewa Mężyk i Paulina Skórnicka.

Paulina Skórnicka

GALERIA ZDJĘĆ