Stypendyści w najstarszym muzeum etnograficznym w Polsce

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 14 lipca gościli w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Był to ich ostatni dzień obozu pakowawczego (PAKERA), podczas którego przygotowywali materiały niezbędne do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy podczas Dnia Papieskiego.

Podopieczni Fundacji dzięki uprzejmości Państwowego Muzeum Etnograficznego zapoznali się z trzema wystawami. Zwiedzili dwie wystawy stałe: „Zwykłe – niezwykłe” i „Czas Świętowania” oraz wystawę czasową „Węgierska miłość”.

Największe zainteresowanie wzbudziła wystawa dawnych instrumentów. Oprócz ich podziwiania, zwiedzający mogli usłyszeć dźwięki jakie wydawały. Uwagę stypendystów przykuły eksponaty należące do wystawy czasowej. Dowiedzieli się m.in. jakie prezenty w przeszłości wręczali sobie zakochani. Wystawa „Czas świętowania” zachwyciła barwami strojów ludowych. Stypendyści z zaciekawieniem przyglądali się także biżuterii z korala i bursztynu. Pozostałą część dnia podopieczni Fundacji spędzili zwiedzając Stare Miasto.

PAKER to jeden z obozów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jego celem jest przygotowanie materiałów do zbiórki pieniężnej przeprowadzanej podczas Dnia Papieskiego. W tym roku uczestniczyło w nim 45 stypendystów.