Już za chwilę obóz formacyjny maturzystów!

„Idźmy naprzód z nadzieją” – to nie tylko hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, ale również obozu formacyjnego dla podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którzy zdali właśnie maturę i przygotowują się do rozpoczęcia studiów. Stypendyści od 13 do 21 września będą w Myczkowcach.

Maturzyści każdego dnia będą uczestniczyć w Eucharystii, jutrzni, wspólnie pomodlą się koronką do Bożego Miłosierdzia. Poprowadzą także „Kwadrans ze świętym”, podczas którego będę samodzielnie rozważać słowa św. Jana Pawła II.

13 września poza przyjazdem i rejestracją uczestników zaplanowano Apel Jasnogórski. Tego dnia odbędzie się również spotkanie zatytułowane „Na dobry początek”. Stypendyści będą mogli poznać plan obozu, kadrę i pozostałych uczestników obozu.

Dzień później przyszli studenci będą uczestniczyć w przygotowanych dla nich warsztatach medialnych.

15 września zaplanowano Dzień Skupienia. Konferencję wygłosi ks. Paweł Walkiewicz – wiceprzewodniczący zarządu Fundacji i ojciec duchowny w Metropolitalnym Seminarium Duchownym św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Wieczorem odbędzie się plenerowa Droga Krzyżowa.

Kolejnego dnia maturzyści spotkają się z absolwentami programu stypendialnego Fundacji, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Niedziela będzie czasem odpoczynku. Stypendyści usłyszą także o szczegółach wolontariatu podczas Dnia Papieskiego. Porozmawiają o organizacji tego wydarzenia w swoich wspólnotach akademickich.

18 września zaraz po śniadaniu przyszli studenci wraz z przewodnikami wyruszą zdobywać bieszczadzkie szczyty – m.in. Tarnicę. Te szlaki w 1953 pokonywał Karol Wojtyła. Następnego dnia stypendyści poznają szczegóły funkcjonowania swoich wspólnot akademickich, a 20 września ponownie wyruszą w góry.

Ostatniego dnia obozu, po wspólnej Mszy świętej, maturzyści wrócą do swoich domów. Już w październiku zobaczą się z kolegami i koleżankami w swoich miastach akademickich.

W ciągu roku Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje trzy obozy formacyjne. W wakacje spotykają się licealiści i gimnazjaliści oraz studenci. Maturzyści natomiast od kilku lat wyjeżdżają do Myczkowiec – malowniczej wsi położonej w Bieszczadach, by wspólnie przygotować się do pierwszego roku studiów.