Bp Zieliński do stypendystów: „Jesteście fantastycznymi ludźmi”

Przedstawiciele gdańskiej wspólnoty akademickiej Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 29 października wzięli udział w zebraniu grup duszpasterskich działających na terenie gdańskich parafii. Głównym punktem spotkania była Msza Święta w intencji wszystkich obecnych wspólnot, której przewodniczył bp Zbigniew Zieliński, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej.

Naszej wspólnoty nie mogło zabraknąć na tym wydarzeniu – powiedziała Emanuela Kuptz, szefowa trójmiejskiej wspólnoty i dodała – Działamy przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku i byliśmy bardzo dumni, że jako wspólnota mogliśmy zaprezentować się na tle innych grup oraz ugościć biskupa, który przed laty był koordynatorem stypendystów w diecezji gdańskiej.

Stypendyści przygotowali oprawę Mszy Świętej. Ich obecność została zauważona przez bp. Zielińskiego, który zwrócił się bezpośrednio do stypendystów, dziękując im za dotychczasowe działania w Trójmieście związane z propagowaniem wiary katolickiej wśród młodzieży oraz prac wolontariackich.

Biskup zachęcił stypendystów do jeszcze większego zaangażowania. Udzielił im błogosławieństwa, a Mszę Świętą zakończył słowami – Bądźcie z siebie dumni, jesteście fantastycznymi ludźmi. Pamiętajcie, że od młodych i od wartościach które reprezentujecie zależy przyszłość Polski.