Szczęście Eucharystii – rekolekcje wielkopostne Warszawskiej Wspólnoty Akademickiej

Najdoskonalszą formą miłości jest obecność, wymiana pragnień, która objawia się w Eucharystii – ta myśl towarzyszyła stypendystom-studentom warszawskiej wspólnoty akademickiej podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.

Zakończyły się rekolekcje wielkopostne Warszawskiej Wspólnoty Akademickiej FDNT w Loretto koło Wyszkowa. Ze względu na liczebność grupy weekendowe spotkania zostały podzielone na dwie tury.

Pierwsza tura rekolekcji odbyła się w dniach 17-19 lutego. Spotkanie poprowadził ks. Michał Wszeborowski z pomocą sióstr: Bożeny Salij i Józefy Rusieckiej. W ciągu trzech dni uczestnicy rekolekcji starali się odpowiedzieć na pytanie Czym jest szczęście? Podczas konferencji, pracy w grupach, indywidualnego rozważania Słowa, adoracji oraz Mszy Świętych stypendyści zgłębiali znaczenie ośmiu błogosławieństw.

Miesiąc później, w dniach 17-19 marca, odbyła się druga tura rekolekcji wielkopostnych. Tym razem prowadzącym spotkanie byli ks. Łukasz Dziedzic oraz s. Vianneya Lupa. W czasie konferencji oraz laboratoriów uczestnicy mieli szansę przyjrzeć się symbolice i tajemnicy liturgii Eucharystycznej. Istotnym punktem spotkania była Droga Krzyżowa, podczas której stypendyści modlili się rozważaniami przygotowanymi przez kard. Karola Wojtyłę w 1976 r. na potrzeby rekolekcji głoszonych dla papieża Pawła VI. Istotnym elementem spotkania była także Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz tzw. „Skrzynka pytań”. Podczas niej ksiądz rekolekcjonista wraz z s. Vianneyą odpowiadali na pytania studentów.

W trakcie obu tur rekolekcji uczestnicy znaleźli czas zarówno na integrację jak i na przebywanie w ciszy z Bogiem i sobą w pięknych okolicznościach przyrody.

Milena Kwiatkowska

GALERIA ZDJĘĆ