Szlachetna Paczka stypendystów FDNT z Lublina

Jak co roku stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspólnoty lubelskiej przyłączyli się do akcji Szlachetna Paczka. Jest to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki zaangażowanym w to wolontariuszom oraz darczyńcom rodziny te dostają szansę na spełnienie marzeń. Każda paczka odpowiada przede wszystkim indywidualnym potrzebom rodziny, by mogła ona  bez żadnych zmartwień oczekiwać na święta Bożego Narodzenia.

„To wspaniałe uczycie pomóc komuś i zobaczyć uśmiech wdzięczności na jego twarzy. Zorganizowanie takiej paczki pochłania sporo czasu, ale właśnie ten uśmiech jest wynagrodzeniem za cały włożony w to trud. Nam stypendystom, też ktoś pomógł i pomaga nadal. Jest to właśnie nasza Fundacja. Dlatego i my chcemy tworzyć dzieło” – mówiła Kinga Kołtyś, jedna z koordynatorek Szlachetnej Paczki w lubelskiej wspólnocie FDNT.

Swoje wsparcie stypendyści przekazali panu Janowi z Lublina, który bardzo wiele przeżył w swoim życiu. Wychowywał się w domu dziecka, ponieważ w domu rodzinnym zmagano się z problemem alkoholu. Później, już w życiu dorosłym pan Jan przez 3 lata był człowiekiem bezdomnym i mieszkał w schronisku. Burzliwym momentem jego życia był również rozwód po 17 latach małżeństwa.

2 grudnia rozpoczęła się zbiórka. Najważniejsze było zebranie środków na zakup pralki, mikrofali oraz żywności. Pan Jan ma problemy z kręgosłupem, dlatego pranie ręczne było dla niego udręką. Na szczęście od 12 grudnia nie musi się już tym przejmować. Oprócz tych najważniejszych rzeczy stypendyści zakupili również miesięczny karnet na basen i tym samym spełnili małe marzenie pana Jana. Po odliczeniu opłat zostawało mu jedynie ok. 300 zł na życie, co nie pozwalało mu na jakiekolwiek przyjemności. Pan Jan ma również problemy ze słuchem, otrzymał w prezencie głośniki.

Wszystkie to zostało zakupione w sobotę 11 grudnia, by móc dostarczyć wszystko do magazynu Szlachetnej Paczki następnego dnia. Za kwotę 2100 zł stypendyści stworzyli 12 paczek, które trafiły już w ręce pana Jana. Zbiórkę oprócz studiujących w Lublinie stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wsparły też inne osoby.

Kinga Pawłowska