Urodziny Jana Pawła II w Bydgoszczy – podsumowanie akcji

Można śmiało stwierdzić, że akcja fundacyjnej wspólnoty zakończyła się powodzeniem. Mieliśmy okazję pokazać się mieszkańcom Bydgoszczy (i nie tylko) z dobrej strony przez bezpośredni kontakt z nimi: rozmowę na temat „Dzieła Nowego Tysiąclecia”, rozdawanie cytatów Jana Pawła II, obrazków z modlitwą kanonizacyjną, ulotek profilaktycznych, balonów, gazetek i chust fundacyjnych, robienie zdjęć z papieżem, wreszcie poprzez zachęcanie i wzięcie udziału w oddaniu krwi dla potrzebujących, mierzeniu ciśnienia oraz masażu dla wszystkich obolałych.

Trzy postawione na Starym Rynku stoiska cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno młodszych i starszych. Odwiedziło nas kilka wycieczek klasowych. Dzieci niecierpliwie czekały w kolejce do wielkoformatowego zdjęcia Ojca Świętego. Niedługo potem w powietrzu latało mnóstwo żółtych i niebieskich balonów, które w imponująco szybkim tempie znalazły się w rękach swych nowych właścicieli. Dorośli chętnie korzystali z odprężającego masażu, oddając się w ręce naszych studentek fizjoterapii, a także ze zmierzenia ciśnienia pod okiem przyszłych pielęgniarek.

Podsumowując, odbyło się 20 skutecznych pobrań krwi, trzy osoby wytrwale udzielały relaksującego masażu wszystkim chętnym, trzy osoby malowały twarze dzieciom, dwie osoby mierzyły ciśnienie, jedna osoba była odpowiedzialna za robienie zdjęć z papieżem. Rozprowadziliśmy 1200 ulotek profilaktycznych, 1000 cytatów Jana Pawła II i 800 obrazków z modlitwą kanonizacyjną. Rozdaliśmy 300 balonów, 4 kg cukierków, wszystkie gazety i chusty fundacyjne. Ponadto całą akcję upiększył radosny, spontaniczny śpiew stypendystów i członków duszpasterstwa akademickiego „Farada” oraz recytacja wierszy błogosławionego Ojca Świętego. Stypendyści, wszyscy, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie, a także odbiorcy stworzyli niesamowitą, wspaniałą atmosferę na bydgoskim rynku.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku z jeszcze większym zapałem i Bożą energią przystąpimy do świętowania urodzin naszego ukochanego patrona, czego sobie i Wam życzy

 

bydgoska wspólnota Fundacji DNT 🙂

Więcej o akcji można przeczytać na:

http://ekai.pl/diecezje/bydgoska/x54781/bydgoszcz-urodziny-bl-jana-pawla-ii/

http://diecezja.bydgoszcz.pl/index.php/component/content/article/34-aktualnoci/1759-urodziny-bl-jana-pawla-ii

https://www.facebook.com/events/412446888785940/416795221684440/?comment_id=417020354995260&notif_t=group_comment