Warszawa podziękowała za Jana Pawła II

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” uczcili 97. urodziny św. Jana Pawła II.  W Kościele Akademickim Św. Anny w Warszawie 18 maja 2017 roku odbył się koncert dziękczynny. Podczas wydarzenia wystąpił zespół „Tylko Ty”, który poprowadził również modlitwę uwielbienia.

W Warszawie odbył się koncert zespołu „Tylko Ty”, składającego się ze stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  Uczestnicy tego pięknego wydarzenia spotkali się pod hasłem „Miłość rodzi życie”

Podczas spotkania można było usłyszeć świadectwa podopiecznych fundacji, którzy opowiadali o wpływie nauczania Papieża Polaka na ich życie. Podkreślali, że dzięki św. Janowi Pawłowi II potrafili odkryć, że w życiu ważne są: wiara, nadzieja i miłość.

„Błogosławię Cię w każdym cierpieniu” – na te słowa zwróciła uwagę Marta Dywicka, wokalistka i manager zespołu. Tłumaczyła, że w chwilach trudności trzeba wszystko powierzać Bogu, który błogosławi nam każdego dnia.

„To niesamowite, że tyle osób zebrało się na koncercie”- mówiła Aleksandra Krowicka, stypendystka Fundacji i dodała- „Miło jest widzieć, że postać Papieża nadal jest wzorem dla ludzi młodych, którzy najczęściej nie pamiętają już czasów Jego pontyfikatu.”

W kościele zgromadzili się nie tylko stypendyści i pracownicy Fundacji, ale również mieszkańcy Warszawy, którzy także chcieli śpiewem i modlitwą podziękować za dar życia Jana Pawła II.

Zespół “Tylko Ty” swoją działalność rozpoczął w 2013 roku. Składa się z piętnastu wokalistów, dziewięciu instrumentalistów. Dyrygentem i autorem tekstów jest Hubert Kowalski. Do tej pory wystąpili m.in. na jednej scenie z Polską Orkiestrą Lekarzy, grając Oratorium Bożonarodzeniowe oraz z Legnicką Orkiestrą Symfoniczną. Swoim występem rozpoczęli także transmisję telewizyjną gali wręczenia nagród Totus.

fot. Paweł Żulewski