Wielkopostny dzień skupienia w Szczecinie

Szczecińska wspólnota Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeżywała swój wielkopostny zień skupienia 7 marca 2020 r. Stypendyści gościli w Parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Szczecinie. Do owocnego spędzenia tego czasu przyczynili się ks. Marcin Szczodry, który wygłosił konferencję, oraz siostra Bożena Salij, salezjanka.

W sobotę rano przed oficjalnym rozpoczęciem dnia skupienia był czas na rozmowy i spotkanie w gronie stypendystów. Jednym z pierwszych tematów poruszonych przez siostrę Bożenę była młodość, jako szczególne bogactwo i czas, w którym kształtuje się sumienie człowieka, co rzutuje na jego moralność i wartości wyznawane w dorosłym życiu. Uczestnicy mieli okazję poznać bardziej podczas wspólnych zabaw psychologiczno – integracyjnych, co wprawiło wszystkich w radosny nastrój i miłą atmosferę.

 Pierwsza konferencja tego dnia, została wygłoszona przez księdza Marcina Szczodrego. Tematem przewodnim było sumienie – czym jest i jak się kształtuje. Po czasie pełnym przemyśleń przyszła chwila przerwy na wspólną dyskusję. 

O godzinie 11.15 odbyła się Adoracja. Młodzież miała również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby jeszcze lepiej przygotować się do godnego przeżywania Mszy Świętej, która była najważniejszym elementem Dnia Skupienia. Po Eucharystii, w której stypendyści brali czynny udział, przyszedł czas na wspólny obiad. 

Ostatnim punktem programu była praca w grupach oraz omówienie spraw organizacyjnych dotyczących życia Fundacji i wspólnoty. Podzieleni na zespoły stypendyści otrzymali pytania, które mieli razem rozpatrywać. Zagadnienia dotyczyły tematu wspólnoty. Spotkanie zakończyło się modlitwą i błogosławieństwem księdza Marcina. 

Marta Wszół