Wspólnota trójmiejska w „Adopcji na odległość”

Podczas tegorocznego Wielkiego Postu jako Trojmiejska Wspólnota postanowiliśmy wspólnie zrobić coś dobrego dla innych. W związku z tym włączyliśmy się w akcję „Adopcja na odległość”. Zebraliśmy środki, dzięki którym przez najbliższy rok będziemy wspierać Elizabeth – podopieczną Domu dziecka Kasisi w Zambii. Dzięki naszej pomocy dziewczynka będzie miała zapewnione utrzymanie, opiekę zdrowotną oraz możliwość nauki. Jej potrzeby są naprawdę podstawowe.

Elizabeth straciła oboje rodziców. Była wychowywana przez starszą siostrę. Niestety jej narzeczony nie zgodził się, by wspólnie z nią opiekować się Elizabeth, przez co dziewczynka razem ze swoim bratem bliżniakiem trafiła do Kasisi. Sytuacja zdrowotna Elizabeth jest dramatyczna – dziewczynka choruje na AIDS i gruźlicę, przez co pilnie potrzebuje opieki medycznej.

Na szczęście Kasisi jest miejscem, w którym dzieci mogą czuć się bezpiecznie i liczyć zarówno na fachową pomoc, jak również na ogromne serce Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej ze Starej Wsi oraz wolontariuszy pracujących w tym miejscu.

Bardzo cieszymy się, że razem możemy przekazywać dobro, które sami tak obficie otrzymujemy. Wszystkich zainteresowanych „Adopcją na odległość” i innymi sposobami pomocy dla Afryki zachęcam do włączenia się w akcję.

Katarzyna Charycka

wspólnota trójmiejska