XIII Bal Stypendystów i Absolwentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Ta chwila czarowna głębią nocy,
szaleństwem fioletu,
srebra bladym świtem
niech zawsze trwa… „
John Feeling Bekannte

           Nim nasze spojrzenie oddali się utęsknione za minionymi czasami, pełnymi klasy
i stylu, rozejrzyjmy się wokół. Bowiem wyjątkowe okazje nadarzają się na każdym kroku. Wystarczy jedynie nasłuchać dobiegającego z serca Polski radosnego gwaru, dostrzec blask wielobarwnych strojów, by zauważyć, że…

    … Jak co roku karnawałowy czar rozbłysnął wśród stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 22 stycznia Wspólnota Warszawska – wraz z organizatorami na czele:
Natalią Serwin oraz Markiem Rułką – gościła w swoim mieście stypendystów-studentów i absolwentów z całej Polski, przybyłych specjalnie na okazję tego wyjątkowego wieczoru. Stolicę odwiedzili stypendyści z Katowic, Płocka, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Lublina, Torunia, Zamościa, Olsztyna, Łodzi ze znaczną częścią z Białegostoku, Krakowa oraz samej Warszawy – łącznie na warszawskiej Pradze, w Szkole Tańca CLASSIC zawitało 95 gości.
W organizację uroczystości zaangażowało się wielu absolwentów Fundacji. Tradycją wydarzeniu, jak nieprzerwanie od lat, przewodniczył Michał Ejsmont.
Również absolwenci – Radosław Kucharz oraz Beata Harasimowicz uwiecznili niezwykłość tego wieczoru i wdzięk jego uczestników w obiektywach aparatów.
Zgromadzeni, punktualnie o 20:00 zostali uroczyście powitani przez Ks. Łukasz Nycza (Koordynatora ds. formacji stypendystów), godnie zastępując w sprawowaniu tego przywileju nieobecnego z powodów zdrowotnych Ks. Dariusza Kowalczyka – Przewodniczącego Zarządu Fundacji. Wśród zgromadzonych gości pojawiła się część Biura w osobach Pani Marzeny Sawuły – Menedżer ds. Dnia Papieskiego – Pani Anny Marszałek – do niedawna jeszcze stypendystki, dziś asystentki zarządu oraz Pana Huberta Szczypka – Kierownika Biura Prasowego.
Bal w swojej istocie nie mógłby odbyć się bez wyboru Króla i Królowej wieczoru. Wiele par dzielnie konkurowało ze sobą, olśniewając zgromadzonych swoimi tańcami, które prowadziły na fali gromkich braw. W tym roku zaszczytne tytuły przypadły zasłużenie Marcie Okrój, stypendystce z Warszawy oraz Maciejowi Odachowskiemu z Białegostoku. Stypendyści niestrudzeni bawili się wyśmienicie do samego rana.
Bal był bowiem jedną z wyjątkowych okazji do spotkania się z fundacyjnymi przyjaciółmi z całej Polski, podobnie jak ma to miejsce na wspólnych obozach i rekolekcjach. W myśl świętego Jana Pawła II „Ludzie są stworzeni do radości”, ta balowa noc z pewnością równie żywo i czarująco zapisze się na długo w pamięci jej uczestników. Cierpliwie wyczekiwać będą następnej okazji spędzenia tego wyjątkowego czasu, jaka nadejdzie już za okrągły rok!

Aleksandra Pionka

GALERIA ZDJĘĆ