XIX Dzień Papieski w Krakowie

Obchody XIX Dnia Papieskiego w Krakowie Stypendyści Fundacji rozpoczęli w piątek 11 października. Tego dnia na terenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” odbył się #3 BIEG PAPIESKI. Pokonania pięciokilometrowej trasy podjęło się niemal 200 uczestników, a każdy z nich uhonorowany został medalem.  

W sobotnie popołudnie na Rynku Głównym w Krakowie stypendyści zatańczyli belgijkę. Zgodnie z zapowiedziami (6 tysięcy osób zainteresowało się wydarzeniem na Facebooku) rynek wypełniony był przechodniami tańczącymi ze stypendystami. 

Wieczorem w Bazylice św. Floriana, stypendyści zgromadzili się na wspólnej Mszy Świętej oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dniem zwieńczającym obchody Dnia Papieskiego była niedziela 13 października. O godz. 10.00 w Centrum Jana Pawła II stypendyści uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem kard. Stefana Dziwisza. 

Na terenie Parafii św. Jadwigi Królowej niemal przez cały dzień można było spędzić czas ze stypendystami, którzy zorganizowali Miasteczko Rodzinne. Wata cukrowa, ciasta, kącik fryzur oraz malowania twarzy m.in. takie atrakcje stypendyści  przygotowali dla krakowskich rodzin. 

Wielkim finałem XIX Dnia Papieskiego we Wspólnocie Krakowskiej był wieczorny koncert Mate.O/TU w Kinie Kijów Centrum poprzedzony występem scholi tworzonej przez stypendystów.  

GALERIA ZDJĘĆ

Magdalena Wróbel