XIX Dzień Papieski w Poznaniu

Dzień Papieski obchodzony jest w niedzielę poprzedzającą wybór kard. Wojtyły na papieża. Tego roku odbył się on pod hasłem: „Wstańcie chodźmy!”. W jego XIX obchody zaangażowali się również stypendyści poznańskiej wspólnoty akademickiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Pierwszym wydarzeniem, które przygotowali był organizowany po raz pierwszy turniej „Dzieło Cup”. Udział w nim mogły wziąć amatorskie drużyny z Poznania i okolic. W sobotę 12 października na boisku Politechniki Poznańskiej, do walki o puchar stanęło 5 drużyn. Wieczorem tuż po mszy świętej, w kościele pw. Św. Jana Pawła II odbył się Koncert XIX Dnia Papieskiego. Wystąpili m.in. Wojciech Szymański z zespołu Risen oraz Tomasz Kramer – student Akademii Muzycznej w Poznaniu. W niedzielę stypendyści wraz z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 82, koordynowanymi przez panią Magdalenę Duchant, kwestowali na ulicach Poznania. Podczas zbiórki środków stypendyści odpowiadali na zadawane przez darczyńców pytania, dotyczące Fundacji i programu stypendialnego. Kolejnym punktem obchodów XIX Dnia Papieskiego w Poznaniu był festyn rodzinny. Na uczestników czekały upieczone przez stypendystów ciasta, lemoniada i popcorn. Dla najmłodszych przygotowano dmuchany zamek oraz stanowisko do malowania twarzy, przy którym ustawiały się najdłuższe kolejki. Pomiędzy stoiskami krążył „tygrysek” – a dokładniej przebrana za maskotkę jedna ze stypendystek, rozdająca cukierki. Ważną atrakcją festynu rodzinnego była loteria fantowa. Wylosować można było książki, termosy, torby i mniejsze upominki. Główną nagrodą była gra planszowa „Postaw na milion”.

Ostatnim punktem obchodów XIX Dnia Papieskiego w Poznaniu była spotkanie stypendystów z młodzieżą z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza. Była to okazja do promocji Fundacji i zachęcenia do udziału w programie stypendialnym.

Ilona Oljeniczak

GALERIA ZDJĘĆ