XV RZESZOWSKI DZIEŃ PAPIESKI 2015

W roku 2015 obchody „XV Dnia Papieskiego” są wyjątkowe, ponieważ są to obchody jubileuszowe.  Tegoroczny Dzień Papieski odbywał się pod hasłem „Jan Paweł II- Patron Rodziny”.


W dniach 9-11.10.2015 roku odbyła  się VI edycja „Pielgrzymowania ze św. Janem Pawłem II po Rzeszowie”. Szlak wyznacza 11  kościołów i miejsc w naszym mieście związanych z Papieżem św. Janem Pawłem II oraz z osobami, które św. Jan Paweł II beatyfikował lub kanonizował. Są to między innymi Katedra Rzeszowska i Ratusz. W dniu 11 października odbyła się uroczysta Msza święta w  Katedrze Rzeszowskiej.

W ciągu trzydniowych obchodów Dnia Papieskiego od strony medialnej współpracowały z nami: TVP Rzeszów, Radio VIA, Polskie Radio Rzeszów. Nasi stypendyści brali udział w audycjach w radiach oraz nagraniach w telewizji.

Dla mieszkańców Rzeszowa tegoroczny Dzień Papieski był ważnym wydarzeniem z powodu otwarcia Parku Papieskiego.  Na Rzeszowskich Błoniach przewidziano atrakcje dla najmłodszych i dla starszych: zabawy dla dzieci, konkursy, Flash Mob. Od godziny 12 w Parku Papieskim dzieci wraz z rodzinami mogły brać udział w grach i zabawach. O godzinie 15 odbył się nasz FLESZ MOB – wspólne zabawy i śpiew połączone z układami tanecznymi. O 18 na scenie rozpoczął się koncert z udziałem Rodziny Pospieszalskich. W tym dniu można było  podpisać list z pozdrowieniami od Rzeszowian do Papieża Franciszka. List ten został później wysłany do Watykanu.

Obfitujący w wydarzenia Dzień Papieski zakończyła wspólna modlitwa – Apel Jasnogórski o godzinie 21.00.

Więcej na stronie:

https://www.facebook.com/dzienpapieski2015/?ref=hl