XXII Dzień Papieski we Wrocławiu

Kolejny Dzień Papieski to kolejna okazja do przygotowania dla mieszkańców Wrocławia różnorodnych atrakcji. To ważne dla stypendystów święto jest również okazją do wsparcia finansowego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Wspólnota wrocławska z okazji XXII Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Blask Prawdy”, przygotowała trzy wydarzenia. Pierwszym z nich jest gra miejska, która odbędzie się w niedzielę, 9 października, w Bierutowie. Początek o godzinie 14, planowany koniec koło godziny 17. Na rodziny z dziećmi będzie czekać dużo ciekawych zadań do wykonania. Po ukończeniu gry uczestnicy dostaną skromne upominki.

Pozostałymi dwoma wydarzeniami są miasteczka rodzinne. Jedno z nich będzie organizowane w niedzielę, 16 października, w parafii Miłosierdzia Bożego (ul. Jagodzińska 3/5). Drugie miasteczko odbędzie się w kolejną niedzielę, 23 października, w parafii Odkupiciela Świata (ul. Macedońska 2). Na rodziny z dziećmi będzie czekać wiele atrakcji, m.in. malowanie twarzy, robienie ludzików z kasztanów, zaplatanie warkoczyków, kolorowanki czy gniotki z balonów. Obydwa miasteczka uświetnią animacje dla dzieci – ciekawe gry i zabawy.

Ponadto stypendyści będą obecni w kościołach na Mszach Świętych w wielu parafiach we Wrocławiu – parafianie będą mogli wysłuchać świadectw różnych stypendystów przez trzy niedziele października.

W dniach 14-16 października stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będą przeprowadzać zbiórkę publiczną na ulicach miasta – będzie można ich łatwo rozpoznać po żółtych chustach i puszkach z logo Fundacji. Nie jest to jednak jedyna możliwość wsparcia finansowego „Dzieła Nowego Tysiąclecia” – do końca października aktywna jest e-puszka wspólnoty wrocławskiej, do której w każdym momencie można wpłacić datki. E-puszka dostępna jest tutaj: https://e-zbiorka.pl/zbiorka/dp22-11835wzvw/

Wspólnota wrocławska Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” serdecznie zaprasza na wszystkie organizowane wydarzenia oraz wyraża podziękowania za wszystkie przyszłe datki.

Aleksandra Nawała