XXIII Dzień Papieski we wspólnocie bydgoskiej

15 października był intensywnym dniem dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w całym kraju. Wspólnota bydgoska przygotowała atrakcje dla osób w każdym wieku, a kulminacyjnym punktem była uroczysta Eucharystia.

Jeszcze w sobotę, 14 października, stypendyści wspólnoty bydgoskiej brali udział w IV Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej, które odbyło się na Jasnej Górze. Wysłuchali konferencji o lęku, o trudzie podejmowania decyzji oraz o tym, jak Bóg odpowiada na lęk człowieka. Odbył się również panel, podczas którego stypendystki Aleksandra Szczepaniak i Anna Sobierajska wraz z koordynatorem, ks. Łukaszem Krzewińskim, opowiadali o fundacji, a także o tym, jak bronić autorytetu św. Jana Pawła II w dzisiejszych czasach.

„W tym roku udało nam się pogodzić udział w IV Forum Młodych naszej diecezji z XXIII Dniem Papieskim, dzięki czemu mogliśmy dać coś od siebie, pokazać czym jest dla nas Fundacja oraz samemu rozwinąć się duchowo i zaczerpnąć z Forum” – mówi Anna Sobierajska, szefowa wspólnoty bydgoskiej.

Niedzielę, 15 października, stypendyści wzięli udział w Mszach Świętych w kilku bydgoskich parafiach. Po ich zakończeniu poprowadzili kiermasze ciast dla parafian.

Kolejnym punktem obchodów była Eucharystia w parafii pw. św. Jadwigi Królowej, której przewodniczył ks. Mirosław Gogolik. Po zakończeniu Mszy Świętej nastąpiło rozwiązanie konkursu literacko-plastycznego dla dzieci pod hasłem „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Następnie rodzice wraz ze swoimi dziećmi udali się do przygotowanego przez stypendystów miasteczka rodzinnego, w którym na najmłodszych czekały takie atrakcje, jak malowanie twarzy, czy zagadki związane ze św. Janem Pawłem II.

Ostatnim punktem był rajd rowerowy „26,5 kilometra Pontyfikatu Św. Jana Pawła II”, w którym udział wzięło wiele osób – od najmłodszych do tych nieco starszych. Stypendyści, ale i uczestnicy poszczególnych wydarzeń mówili, że obchody XXIII Dnia Papieskiego w Bydgoszczy były bardzo udane. „Jak co roku Dzień Papieski był dla nas nie tylko kwestą publiczną, ale także okazją do rozpowszechniania nauczania św. Jana Pawła II” – podsumowała szefowa wspólnoty.

Karol Sierszulski