XXIII Dzień Papieski we wspólnocie katowickiej

Obchody XXIII Dnia Papieskiego we wspólnocie katowickiej trwały od 8 do 15 października. Stypendyści przygotowali min. koncerty nie tylko w Katowicach, ale też w innych śląskich miejscowościach.

Wspólnota katowicka rozpoczęła obchody XXIII Dnia Papieskiego już w niedzielę 8 października. Wtedy odbyła się „Niedziela Świadectw”. To dzień, kiedy stypendyści odwiedzili katowickie parafie, aby podzielić się swoimi świadectwami. Natomiast po Mszach Świętych pojawiły się kremówki.

Sobota, 14 października, to pierwszy dzień kwesty, w trakcie której stypendyści zbierali fundusze na program stypendialny. Tego samego dnia mieszkańcy Siemianowic Śląskich mieli okazję uczestniczyć w koncercie organizowanym przez katowicką wspólnotę stypendystów. Podczas koncertu mogli usłyszeć uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 i uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach, a także Bytkowską Scholę Ducha Świętego.

Niedzielę, 15 października stypendyści rozpoczęli Mszą Świętą w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach.

„Dla nas był to czas refleksji i modlitwy, kiedy mogliśmy podziękować za otrzymane dobro” – mówią stypendyści.

Następnie uczestniczyli w koncercie w Chwałowicach zorganizowanym przez Panią Alicję Grossman, który odbywał się w lokalnym Domu Kultury. Ostatecznym punktem obchodów XXIII Dnia Papieskiego we wspólnocie katowickiej była Gala w Akademii Muzycznej w Katowicach.

„To wydarzenie jest tradycją od 2012 roku i stanowi zwieńczenie całego tygodnia. To także wyjątkowa okazja, aby delektować się sztuką i muzyką w duchu wspólnoty” – mówią stypendyści.

W programie znalazły się występy trzech duetów muzycznych – pani Kornelia Nowak i pan Adam Dobrowolski na flecie i fortepianie, panowie Paweł Libront i Tymoteusz Bies na klarnecie i fortepianie oraz bracia Marcin i Karol Jabłońscy na akordeonach. Wieczór zakończył się poczęstunkiem, który był okazją do rozmów i podzielenia się wrażeniami.

Maria Szymańska