XXIII Dzień Papieski w Olsztynie

15 października 2023 r. w Polsce obchodzono XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Do wydarzeń przygotowanych w Olsztynie włączyli się nie tylko stypendyści-studenci ze wspólnoty olsztyńskiej, ale także stypendyści-uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego.

Na terenie Parafii w Kortowie oraz Parafii Św. Józefa powstały miasteczka rodzinne, gdzie zostały przeprowadzone loterie fantowe z atrakcyjnymi nagrodami. Oprócz tego odwiedzający parafie wierni mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez naszą wspólnotę i zaprzyjaźnionych parafian.

W tym dniu nie mogło także zabraknąć udziału stypendystów-uczniów, którzy  razem z opiekunami wybranymi spośród studentów wspólnoty olsztyńskiej odwiedzili parafie, gdzie uczestniczyli w Mszach Świętych, głosili swoje świadectwa oraz rozmawiali z wiernymi.

„To dla nas szczególny moment, ponieważ mogliśmy bezpośrednio spotkać się z osobami o wielkim sercu, które wspierają Fundację oraz pomagają jej członkom w sięganiu po marzenia. Nie zabrakło również wzruszeń oraz ciepłych słów ze strony darczyńców” – mówią  młodzi stypendyści.

„Zawsze, kiedy staję przy ambonie, żeby opowiedzieć o naszej Fundacji, czuję się dumna, że mogę być jej częścią. W tym wyjątkowym czasie, jakim jest Dzień Papieski, moja wdzięczność wynikająca ze wsparcia i modlitwy tak wielu ludzi sprawia, że z nadzieją patrzę w nadchodzącą przyszłość. Ogarnia mnie wzruszenie, bo tak wiele osób wierzy we mnie, moje osiągnięcia edukacyjne i rozwój duchowy.” – mówi stypendystka Karolina.

Dzięki wysiłkom stypendystów wspólnoty olsztyńskiej obchody XXIII Dnia Papieskiego zostały objęte honorowym patronatem prezydenta Olsztyna, który podkreślił wagę wydarzenia oraz pozwolił dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Izabela Woronowicz

GALERIA ZDJĘĆ [kliknij tutaj]