Życie – niedokończony projekt, czyli e-obóz maturzystów FDNT

Kilka tygodni przed rozpoczęciem roku akademickiego stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którzy rozpoczynają studia spotykają się na wakacyjnym wyjeździe poświęconym tylko im. To czas formacji, modlitwy i wprowadzania w studenckie życie. W tym roku spotkanie odbywa się za pośrednictwem Internetu.

Nowi studenci będą zdobywać wiedzę w Białymstoku, Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Częstochowie, Elblągu, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Nowym Sączu, Olsztynie, Oświęcimiu, Poznaniu, Rzeszowie, Siedlcach, Słupsku, Szczecinie, Tarnowie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Zabrzu i Zielonej Górze. Kilkoro stypendystów nowy rok akademicki rozpocznie za granicą – w Aberystwych, Hadze, Leicesterze i Nottingham.

Z powodu obostrzeń sanitarnych tegoroczne spotkanie odbędzie się w formule e-obozu. Stypendyści za pośrednictwem Internetu wysłuchają konferencji księży pracujących w Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ks. Dariusz Kowalczyk – Przewodniczący Zarządu wprowadzi tegorocznych maturzystów w funkcjonowanie wspólnot akademickich. Ks. Paweł Walkiewicz – Wiceprzewodniczący – opowie jak dobrze przeżyć czas studiów oraz czego mogą nauczyć się od św. Jana Pawła II. Wicedyrektor Biura Fundacji ds. formacji stypendystów – ks. dr Łukasz Nycz – podejmie temat formacji duchowej.

Oprócz księży podczas obozu wypowiedzą się też starsi koledzy tegorocznych pierwszaków. Rozmowy z szefami wspólnot akademickich i absolwentami programu stypendialnego poprowadzi Menedżer ds. kampanii społecznych Fundacji oraz jej absolwentka – Paulina Worożbit.

Od 14 do 28 października za pośrednictwem platformy ZOOM świeżo upieczeni studenci będą spotykać się w swoich wspólnotach. Będzie to czas integracji, wzajemnego poznawania się oraz odpowiedzi na nurtujące pierwszorocznych pytania.   

Ostatnim elementem innego niż do tej pory wakacyjnego obozu maturzystów będą – już nie wirtualne, ale realne – spotkania integracyjno-formacyjne w miastach studiowania. Będą one odbywały się wg następującego porządku: 20 września – Rzeszów, 23-25 września – Warszawa i Olsztyn, 26 października – Białystok, Łódź i Kraków, 3 października – Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kielce, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Wrocław.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów z e-obozu maturzystów.